KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Zümre kararları eğitimdeki verimliliğe katkı sağlıyor" 

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, okullarda oluşturulan zümrelerde alınan kararların eğitimde karşılaşılabilecek güçlüklere ışık tuttuğunu, ortak hareket edilmesi durumunda ise sorunların büyümeden çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi ve beraberinde Şube Müdürü Gülnihan Akyürek, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde zümre başkanlarıyla bir araya geldi.

2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyıl döneminin başlamasıyla birlikte kent genelindeki farklı kademelerde görevlerini yürüten zümre başkanlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan Tüfekçi, zümrelerde alınan kararlar doğrultusunda eğitime çok önemli değerlerin kazandırıldığını söyledi.

Sahadaki çalışmaların zümrelerde alınan kararlar sayesinde daha uygulanabilir hale getirildiğini hatırlatan Tüfekçi, "Eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başladık ve öğrencilerimizle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buradan tüm öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve velilerimizin ikinci eğim öğretim dönemini tekrar kutluyor, bu dönemde de güzel başarılar elde edeceğimize inanıyorum"  dedi.

Zümre kararları sayesinde derslerin daha verimli hale getirildiğine dikkat çeken Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Zümre toplantıları sayesinde okullar kendilerini her yönüyle değerlendirme fırsatı buluyor. Branşlar arası ortak fikirlerden oluşan kararlar, eğitim öğretimle ilgili gelişim ve değişim sürecine olumlu katkılar sağlıyor. Zümrelerde alınan kararlarda uygulanacak yöntem, teknik ve tecrübeler paylaşıldıkça eğitimde atılan adımlar daha güvenli hale geliyor. Etkili ve verimli teknikleri mutlaka sahada uygulamamız gerekir. Bunun için tecrübeleri birleştirmeli, kademe branşlar arasındaki uygulamaları paylaşarak etkin bir modeli oluşturmalıyız. Bu sayede eğitimdeki verimliliği de artırmış oluruz. Ders konularında paralellik, ders materyallerinin kullanımı, sportif etkinlikler, değerlendirme kriterleri, beceri eğitimleri, yönetmeliklerin analizi, öğrenme güçlüklerine çözüm önerileri, başarı artırma kriterleri gibi daha birçok konuların derinlemesine incelenmesi ve karara bağlanması dönem sonuna kadar olan süreçte önümüzü daha da aydınlatacaktır."

Tüfekçi, sahada her türlü gündeme gelebilecek olan problemler ve çözüm yollarının zümrelerde enine boyuna görüşüldüğünü de sözlerine ekledi.

Toplantı, zümre başkanlarının karşılıklı görüş alışverişleri, soruların cevaplandırılması diğer gündemle ilgili konuların çözüme kavuşturularak karara bağlanmasının ardından son buldu.

 

11-02-202211-02-202211-02-202211-02-2022

 

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.