KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Z-Kütüphaneler Açılıyor

Z-Kütüphaneler Açılıyor

        Milli Eğitim Bakanlığı, FATİH  Projesi   kapsamında, okullara kurulmaya başlanan zenginleştirilmiş kütüphaneleri (Z-Kütüphane), etkileşimli tahta ve internet teknolojileriyle donatıp dijital dünyayla buluşturuyor.

        Böylece zenginleştirilmiş kütüphanelerde, sınıf ortamında olduğu gibi öğrencilerin gruplar halinde işlemeleri, araştırma yapmaları, yerli ve yabancı yayınları takip etmeleri için gerekli ortam sağlanmış oluyor. Öğrenciler, ayrıca Z-Kütüphanelerde aynen bir sınıf ortamında olduğu gibi ders işleyip, araştırma yapabiliyorlar. Aynı zamanda öğrencilere  ödevlerini hazırlama ve çıktı alma imkanı sunuluyor.

        Fatih Projesi kapsamında ilimizde bulunan okullara da  zenginleştirilmiş kütüphane (Z-Kütüphane) oluşturulmaya başlandı.

        Keskin İmam Hatip Lisesi ve Karakeçili İlkokulu’nda Z-Kütüphane kurulumu tamamlandı ve açılışı yapıldı.

        Merkez Mustafa Kemal Ortaokulu ve Delice Çerikli Atatürk Ortaokulu’nda Z-Kütüphane yapımı halen devam etmektedir.Z-Kütüphanenin bir okula kurulumunun yaklaşık maliyeti 70.000 Lira civarında olup, ilimize 396.000 liralık bir bütçe sağlanmıştır.

        Çelebi Ortaokulu, Yahşihan Toki Şehit Jandarma Er Osman Öden Ortaokulu ve Balışeyh Toki Şehit Gazi Gürsoy Ortaokulu,  Z-Kütüphanenin ilk etapta kurulacağı okullarımız arasında yer almaktadır. 

 


Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.