KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları Sertifika Töreni Yapıldı

2015 Mesleki Gelişim Eğitim Programı olarak; Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları yapıldı.
Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları Sertifika Töreni Yapıldı

Okul/Kurumlarımıza ilk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilenlere yönelik olarak;

"Yöneticilik Formasyon Kazandırma" Kursları, Bakanlığımızdan gelen program doğrultusunda 3 hafta, 90 saat olarak yapılmıştır.

Kursların sonunda "Kursa Katılım Belgesi" dağıtım töreni yapılmıştır. Törene Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Bahattin KAPUCU, M. Bahadır DÜLGER, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve okul/kurum müdürlerimiz katılmıştır.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İ. ÇETİN törende yaptığı konuşmada; “Okullarımıza ve kurumlarımıza yönetici atama ile ilgili sürecin sonuna geldik, müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımızla ilgili atamaları tamamladık.

 Sonraki adımda okullarımıza göreve gelen müdürlerimize önümüzdeki süreçler için yeni bilgiler vermek, bilgilerini tazelemek amacıyla eğitim vermeyi planladık ve bu doğrultuda çalışmalara başladık.

Bakanlığımız da aynı konuda bir hamle yaparak böyle bir eğitimin yapılması için bize bir program gönderdi. Başarılı bir şekilde bu programı uyguladık. Üç haftalık eğitimin ardından belge dağıtımı için burada toplandık.

Okullarınıza gittiğinizde, okulunuzu her yönüyle ele alın nerede nesi var öğrenin, geçmişini bilin, zihninize fotoğrafını çekin, imkânlarımız eskiye göre çok iyi, mevcut durumunuzu bilirseniz iyi bir planlamayla çok daha etkili iyileştirmeler yapabiliriz.

Mevcutla yetinelim olmaz her zaman kurumumuzu bir adım ileriye taşıma gayreti içinde olmalıyız. Okulumuzu öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz için güvenli hale getirelim. Bu konularda kafamız dinç olursa kendimizi eğitime daha iyi veririz.  Öğretmenlerinizi dinleyin kararlarınıza onları da ortak edin, ortak aklı çok iyi kullanın, var olan veya doğacak problemlerin birçoğunu insanları dikkatle dinlerseniz işin başında çözersiniz.

Değerli meslektaşlarım unutmayalım ki; iyi yönetici kurumuyla birlikte kendini de geliştiren kişidir. Eğitim sadece okulda olmaz bunu en iyi biz biliriz, insan yaşadığı her ortamda ve her yaşta sürekli bir şeyler öğrenir biz buna tecrübe deriz, Mevlana’nın “Hamdım, Piştim, Yandım” dediği gibi, hem kişilik olarak hem de ilim irfan açısından sürekli kendimizi geliştirme gayreti içerisinde olmalıyız.

Eğitimde asıl olan ne bakanlık ne il, ilçe müdürlükleri asıl olan okullarımızdır, bizler sizler işinizi en iyi şekilde yapın diye varız. Sorunlarla birebir, yüz yüze olan sizlersiniz, bu anlamda çok kritik bir misyonu üstlenmiş bulunmaktasınız. Bizler sizlere güveniyor, her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu kursun düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma sizler adına teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” şeklinde düşünce ve dileklerini ifade ettiler.

 

Toplantının sonunda okul ve kurum müdürlerimize belgeleri takdim edildi.

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.