KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEĞİTEK´TEN OKULLARIMIZA 2 ÖDÜL

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak, yapılan eğitimler ve çalıştaylar meyvesini vermeye başladı. Müdürlüğümüz ve iki okulumuz yaptıkları başarılı eTwinning Projeleri ile Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.
YEĞİTEK´TEN OKULLARIMIZA 2 ÖDÜL

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi olarak, yapılan eğitimler ve çalıştaylar meyvesini vermeye başladı. Müdürlüğümüz ve iki okulumuz yaptıkları başarılı eTwinning Projeleri ile Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

 

7. eTwinning Ulusal Konferansı ve Avrupa Birliği eTwinning Projeleri Ödül törenü 1 Aralık 2016 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde gerçekleştirildi.

 

Konferansa Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Antalya İl Millî Eğitim Müdür Vekili Veli Kaya, Daire başkanları, Bakanlık temsilcileri, il koordinatörleri, başarılı proje yapan öğretmenler ve akademisyenlerden oluşan 282 kişi katıldı. 

 

İlimizi temsilen bu konferansa ve ödül törenine  eTwinning İl Koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ, Yıldırım Beyazıd Anadolu Lisesi öğretmeni Betül PEHLİVANLI ve Özel Gazi Ortaokulu Öğretmeni Meltem BEKLER katıldı.

 

Konferans açılış konuşmalarını YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER ve  Antalya İl Millî Eğitim Müdür Vekili Veli Kaya yaptı.

 

Bilal Tırnakçı konuşmasında, ulusal eTwinning Projesi’nin amacının, ülkemizdeki her okulun bilişim etiği çerçevesinde en az bir kaliteli eTwinning projesi yapmasını destekleyerek, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bilişim teknolojilerini verimli ve amaca yönelik kullanmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi. Başarılı eTwinning proje sayısının arttırılmasıyla, eğitim ortamlarımızda öğretmen ve öğrencilerimizin bilişim teknolojileri becerilerinin artacağını, öğretim yöntem ve tekniklerinde değişim sağlanarak, işbirliği içinde kültürlerarası diyaloğun güçlendirileceğini belirtti.

 

Programın sonunda FATİH Projesi donanım ve yazılımlarını ve EBA’yı eTwinning projelerinde en iyi kullanan öğretmenlere ödülleri verildi. İlimizden ise, Özel Gazi Ortaokulu Öğretmeni Meltem BEKLER´e Avrupa Kalite Etiketi, Yıldırım Beyazıd Anadolu Lisesi öğretmeni Betül PEHLİVANLI´ya ise Ulusal Kalite Etiketi´ne layık görülerek ödül verildi. İl Koordinatörümüz Mustafa Can HİÇYILMAZ da YEĞİTEK tarafından başarılı koordinatörler arasında gösterilerek, UDS ekibi tarafından tebrik edildi.

 

 

eTwinning faaliyeti nedir?

 

eTwinning faaliyeti Avrupa Komisyonu Eğitim Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı tarafından Erasmus + Programı kapsamında finanse edilen, Avrupa Okul Ağı Konsorsiyumu organizasyonunda, 36 Avrupa ülkesi ve 6 Avrupa dışı ülke eğitim bakanlıkları veya ulusal ajansları tarafından yürütülen bir faaliyettir. Faaliyetin 2019 yılı Aralık ayına kadar devam etmesi ve Erasmus + kapsamında merkezî bir role kavuşturulması Avrupa Komisyonunca kararlaştırılmıştır. Ülkemizde eTwinning faaliyeti, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmektedir.


06-12-201606-12-201606-12-2016

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.