KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yabancı misafir öğrenciler yöremizdeki kültürle buluşturuldu"

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, 4 ülkeden gelen öğrenci heyetinin Kırıkkale'de misafir edilerek kentin birçok özelliklerinin tanıtımlarının yapıldığını söyledi.


 

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, 4 ülkeden gelen öğrenci heyetinin Kırıkkale'de misafir edilerek kentin birçok özelliklerinin tanıtımlarının yapıldığını söyledi.

Telefoncu, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Müdürlüğünün yürütmüş olduğu Erasmus + Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) projesi kapsamında kente gelen yabancı öğrencilerle bir araya geldi.

Okul Müdürü Yalçın Keçici'den okuldaki eğitim öğretimle ilgili bilgi alan Telefoncu, beraberinde Strateji Geliştirme Şube Müdürü Gülnihan Akyürek ile birlikte öğretmenlerle eğitim öğretimle ilgili değerlendirme toplantısı yaptı.

Telefoncu, toplantının ardından kentte misafir edilen Portekiz, Polonya, Yunanistan ve Romanya'dan gelen 22 öğrenci ve 9 öğretmenden oluşan misafir heyetiyle bir araya geldi.

Telefoncu burada yaptığı konuşmada, yabancı öğrencileri kentte ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Misafir öğrenci heyetiyle yakından ilgilenen Telefoncu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, hazırlanan proje çalışmalarıyla öğrencilerin sosyal ve kültürel olarak toplumsal alanda bir işbirliği sağlandığını belirtti.

Öğrenci hareketliliği sayesinde bu tür etkinliklerin ülkelerle ilgili karşılıklı tanıtımlar ile toplumların birbirinin tanınması ve eğitim seviyeleri hakkında da bilgi edinilmesi açısından önem taşıdığını belirten Telefoncu şöyle konuştu:

"Okulumuzun hazırlamış olduğumuz Erasmus projesi sayesinde 4 ülkeden gelen ve aralarında 9 eğitimcinin de bulunduğu 22 yabancı öğrenciyi okulumuzda, kentimizde misafir etmekten büyük memnuniyet duyduk. Proje koordinatörümüz Cemil Unaç ve beraberinde diğer arkadaşlarımız misafir heyete gerekli olan rehberlik hizmetlerini yerine getirmiş oldu. Yabancı öğrenciler okulumuzda düzenlenen etkinliklere katılarak el sanatları çalışmalarına, yöresel oyun ve müziklere katılımlarının yanı sıra sportif aktiviteler ile diğer kültürel ve sosyal etkinliklerde görev aldılar. Öğrencilerle birlikte ayrıca Ankara ve Nevşehir'de tarihi, turistik ve sembol olan mekanların da ziyaretleri yapılmış olacak."

Telefoncu, yabancı öğrencilerin, kentte bir hafta misafir edildikten sonra kendilerinin uğurlanacağını bu süreçte keyifli ve bir o kadar da renkli vakit geçireceklerini sözlerine ekledi.

Misafir heyet, koordinatör öğretmen Cemil Unaç ve beraberindekilerle birlikte kent merkezinde de bazı gezi ve ziyaretler gerçekleştirilecek

  10-05-202210-05-202210-05-202210-05-202210-05-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.