KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim (SSDE) Projesi için Öğretmenlerin Görüş Bildirmesi

Türkiye Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim (SSDE) Projesi için Öğretmenlerin Görüş Bildirmesi

Türkiye Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim (SSDE) Projesi güvenli bir uzaktan eğitim sağlamak, EBA'nın altyapı ve içerik bakımından kapasitesini artırmak ve dijital içerik-eğitim teknolojisi ekosistemi oluşturmak amacıyla, Dünya Bankası finansmanıyla 11 Eylül 2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla yürürlüğe girmiştir. Dünya Bankasının Çevresel ve Sosyal Çerçevesi uygulanarak hayata geçirilmeye başlanan projenin, ülkemizin eğitim teknolojisi yatırımlarına kayda değer bir biçimde katkı sağlaması ve kriz durumlarında ve normalleşme sürecinde eğitim sistemimize güç katması beklenmektedir. 

Projenin uygulama sürecinde tüm paydaşların fikirleri/görüş ve önerilerinin süreklilik arz edecek şekilde alınması ve değerlendirilmesi büyük önem taşımaktadır.  Bu kapsamda, Proje yürürlüğe girmeden önce ilgi yazı ile,  "Paydaş Katılım Planı" (Ek-1) ve "Çevresel ve Sosyal Taahhüt Planı" (Ek-2)hazırlanarak, http://yegitek.meb.gov.tr ana sayfasında "SSDE Projesi" sekmesi altında ve Projeler menüsü altında, "ulusal projeler" bölümünde erişime ve kamuoyunun görüşüne açılmıştır. Alınan görüşler doğrultusunda bahse konu belgeler  güncellenerek  yeniden görüş alınmak üzere tekrar yayınlanmıştır.

Öte yandan, Projenin yürürlüğe girmesiyle, Dünya Bankası'nın Çevresel ve Sosyal Standartları uyarınca olası çevresel ve sosyal risk ve etkileri değerlendirmek için gerekli esasları, kuralları, rehberleri ve süreçleri içeren "Çevresel ve Sosyal Yönetim Çerçevesi" (Ek-3) hazırlanmıştır.

Projenin illerdeki öğretmenlerimiz dahil ilgili tüm paydaşlara duyurulması, özellikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük çevrelerdeki okullarda çalışan, geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencileri olan ve özel eğitime gereksinim duyan öğrencileri bulunan öğretmenlerimize ulaşılması ve gönüllü olarak görüş belirtmek isteyenlerin  http://yegitek.meb.gov.tr ana sayfasında "SSDE Projesi" sekmesinden açılan ekranın altında bulunan iletişim formuna yönlendirilmeleri  gerekmektedir. 

 

Öğretmenlerimizden gönüllü olarak görüş belirtmek isteyenlerin  http://yegitek.meb.gov.tr ana sayfasında "SSDE Projesi" sekmesinden açılan ekranın altında bulunan iletişim formunu  1 Kasım Pazar gününe kadar doldurmaları önemle duyurulur.

 

EKLER

 

Paydaş Katılım Planı (EK1)

Çevresel_ve_Sosyal_Taahhut_Planı (EK2)

Cevresel_ve_Sosyal_Yönetim_Çerçevesi_(EK3)

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 07 / 08 0(318 224 61 04 0(318) 222 01 33/44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.