KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Türkiye Cumhuriyeti, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek." 

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Türkiye Cumhuriyeti'nin, çocukların ve gençlerin omuzlarında yükseleceğini, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacağını söyledi.

Telefoncu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tüm çocukların bayramını en içten dilekleriyle kutladığını aktaran Telefoncu mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 103. yıl dönümüne kavuşmanın gururunu yaşarken 23 Nisan 1920'den bugüne, Meclis çatısı altında Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklali, istikbali ve kalkınması için emek vermiş, millî iradenin tecellisi için mücadele etmiş tüm vekillerimize en derin saygılarımı sunuyorum.

Geçmişten geleceğe uzanan şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 103 yıldır olduğu gibi millî iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın temsilcisi olmaya ilelebet devam edecektir.

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının timsali olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacaktır. Yine 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız, gelecek nesillere aktaracağımız yol göstericilerimizden olacaktır.

Aziz ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak, yüceltmek ve sizden sonraki nesillere daha mutlu, müreffeh ve kalkınmış bir ülke olarak bırakmak, onu "muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak" azim ve kararlılığını göstereceğinizden asla şüphem yoktur. İnanıyorum ki bunun için çok çalışıyorsunuz. Sizin başarılı çalışmalarınız, ülkemizin geleceğinde ve kalkınmasında en önemli etken olacaktır.

Sizler gün gelecek ülkemizin sanatçıları, sporcuları, bilim insanları, yöneticileri, iş insanları, siyasetçileri olacaksınız.

Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en gelişmiş ve müreffeh ülkesi oluncaya kadar var gücünüzle çalışmalısınız. Çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli, okuyan, araştıran, sorgulayan, dünyayı dönüştürecek fikirler üretebilen, saygılı bireyler olarak yetişmelisiniz.

Bizler de her zaman, iyi bir şekilde yetişmeniz için gerekli desteğin, alt yapının sağlanması konusunda büyük çaba içerisinde olacağız.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve Birinci Meclis'imizin üyelerini rahmet ve minnetle anıyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 103. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Geleceğimizin teminatı kıymetli çocuklarım, hepinizi sevgiyle selamlıyor, gözlerinizden öpüyorum."

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.