KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Trafik Güvenliği" konulu yarışma sonuçları belli oldu

Kırıkkale'de ilk, orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen "Trafik Güvenliği" konulu resim, slogan ve karikatür yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.


 

Kırıkkale'de ilk, orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen "Trafik Güvenliği" konulu resim, slogan ve karikatür yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından resmi ve özel okullarda öğrencilerde trafik bilincini oluşturmak amacıyla "Trafik Güvenliği" konulu resim, slogan ve karikatür yarışması düzenlendi.

Buna göre liseler arası karikatür dalında;

-Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencisi Sevde Sümeyra Ulukul birinci,

-Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gül Erdem ikinci,

-Osmangazi Fen Lisesi öğrencisi Elif Yaren Bozyil ise üçüncü oldu.

Ortaokullar arası slogan dalında;

-TOKİ Şehit Jandarma Er Osman Öden Ortaokulu öğrencisi Yusuf Hamza Albayrak birinci,

-Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu öğrencisi Yağmur Su Gümüş ikinci oldu.

İlkokullar arası resim dalında ise;

-Yahşihan Şehit Piyade Onbaşı Murat Sıtkı İlkokulu öğrencisi İlkim Metin birinci,

-Bahşılı Barbaros İlkokulu öğrencisi Tahir Koparan ikinci ve

-Keskin Atatürk İlkokulu öğrencisi Gülcihan İleri üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrenciler, öğretmen ve okul yöneticileri ile birlikte Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi'yi makamında ziyaret etti.

Öğrencilere çeşitli ödüller veren Tüfekçi, öğrencilerle bir süre sohbet ederek her bir öğrenciyi başarısından dolayı tebrik etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Tüfekçi, toplumda her bireyde trafik bilincinin özellikle de genç bireylerde bu konunun daha çok zinde tutulması gerektiğini söyledi.

Yarışma dolayısıyla trafik güvenliği konusunun sürekli gündemde tutulduğunu hatırlatan Tüfekçi, "İlimizdeki ilk, orta ve lise öğrencilerimiz arasında resim, slogan ve karikatür alanlarında düzenlenen yarışmada dereye giren öğrencilerimizi duyurmuş olduk. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum." dedi.

Toplumda trafik güvenliği konusunun büyük önem arz ettiğini belirten Tüfekçi, şunları söyledi:

"Trafikte en küçük bir ihmal ya da hata maddi kayıpların yanı sıra bireylerin sakatlanmasına ya da hayatını kaybetmesine sebep oluyor. Bu nedenle trafik kurallarının her birinin öğrencilere anlatılması, onların daha küçük yaşlarda kurallara uymalarının sağlanması gerekir. Burada amacımız, çocukların daha küçük yaşlarda ister yaya ister sürücü olsun belirlenen kurallara uymalarının şimdiden temelini atmak ve bir yaşam boyu bu kuralların devamlılığını sağlamaktır."

 

 

20-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.