KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınavlara hazırlık kitapları öğrencilere ulaştırıldı

Millî Eğitim Bakanlığınca (MEB) sınavlara hazırlık amacıyla yayımlanan kaynak kitaplar, Kırıkkale'de öğrencilere ulaştırılarak teslim edildi.
Sınavlara hazırlık kitapları öğrencilere ulaştırıldı

 

Millî Eğitim Bakanlığınca (MEB) sınavlara hazırlık amacıyla yayımlanan kaynak kitaplar, Kırıkkale'de öğrencilere ulaştırılarak teslim edildi.

MEB tarafından yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de ücretsiz olarak 2021 yılı ekim ayından itibaren düzenli olarak yayımlanan kaynak eserler, öğrencilere ulaştırılmaya devam ediyor.

Bakanlık tarafından illere gönderilen ve özellikle de lise son sınıf ile 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kaynak eserleri ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) kaynak eserleri, Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve beraberinde Destek Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet İyidil ile diğer görevliler tarafından okullara gidilerek öğrencilere teslim edildi.

Telefoncu yaptığı açıklamada, sınavlar öncesinde yeni kaynak eserlerle öğrencilerin buluşturulduğunu belirterek, "Öğrencilerin haziran ayında girecekleri sınavlarda daha başarılı sonuçlar elde edebilmeleri için devasa içeriklere sahip kaynak eserleri kent genelindeki lise son sınıf ile 8. sınıf öğrencilerine teslim ettik. Öğrencilerimiz ders kitaplarındaki konuları daha da zenginleştirme adına bu kaynaklardan da istifade etmiş olacaklar." dedi.

Bakanlığın her ay düzenli olarak farklı kademelere yönelik yardımcı kaynak eserleri yayımlamaya devam ettiğini hatırlatan Telefoncu, şunları söyledi:

"Millî Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim kademeleri için öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışma yaprak testleri, fasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları gibi pek çok yardımcı kaynağı her ay düzenli olarak yayımlamaya devam ediyor. Bu kaynaklarla öğrencilerin yardımcı kaynak ihtiyacının ücretsiz giderilmesi amaçlanıyor. MEB, bu kapsamda şu ana kadar milyonlarca yardımcı kaynak eseri öğrencilerle buluşturdu. Gönderilen yardımcı kaynaklar sebebiyle sahada öğretmen ve öğrencilerimiz büyük memnuniyet yaşıyor. Öğrencilere yeni dağıtmış olduğumuz LGS çalışma ve YKS çalışma kitapları da 8 ve 12. sınıf öğrencilerimize iyi bir moral ve motivasyon sağladı. Bu kaynaklar ile öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarının telafi edilmesi ve öğrenme süreçlerine katkı sağlanması da amaçlanıyor. 8. sınıf öğrencilerinin gireceği LGS ile lise son sınıf öğrencilerinin gireceği YKS sınavlarına yönelik kaynak eserlere, dijital olarak da http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr web sitesi üzerinden erişim sağlanmaktadır. Eserlerdeki soru çeşitliliği öğrencilerimizin daha çok soru çözmelerine imkan sağlanacaktır."

Telefoncu, MEB'in öğrencilere kaynak eser desteği sayesinde öğrenci ve velilerin üzerinden önemli bir maddi yükün de kaldırıldığını sözlerine ekledi.

 

27-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-202227-04-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.