KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıcak çorbalar yaralı gönülleri ısıtıyor

Sıcak çorbalar yaralı gönülleri ısıtıyor

 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgede pek çok ili etkileyen deprem sonrası yaraların sarılması için Türkiye tek yürek oldu. Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü görevlileri de bir çadır kent bölgesinde görev alarak sıcak çorba hizmeti veriyor.

6 Şubat tarihinde saat 04.17'de merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde ve aynı gün saat 13,24'de de Elbistan merkezli 7,6 şiddetinde meydana gelen ve birçok ilde etkisini gösteren depremden etkilenen vatandaşlar için devletin tüm birimleri ve gönüllü vatandaşlar seferber oldu.

Kırıkkale'de de Valilik koordinesinde, AFAD işbirliği ile devletim tüm kurumları, Kırıkkale Belediyesi, diğer ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları ile 7'den 70'e tüm Kırıkkaleliler yaraların sarılması amacıyla depremzedeler için oluşturulan yardım toplama merkezlerine koştu. Kimi gönüllüler ise gecenin geç saatlerine kadar paketleme yaparak büyük bir özveride bulundu. Kentten her gün onlarca yardım yüklü araçlar deprem bölgesine doğru yola çıktı, çıkmaya da devam ediyor.

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü de bölgeye daha ilk günden itibaren personel, ekipman ve yiyecek desteği vermeye başladı.

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve beraberinde Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ile diğer yönetici ve öğretmenler Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki bir çadır kentte depremzedelerin yaralarının sarılması için hizmet veriyor.

Kırıkkale'den götürülen mutfak ekipmanları ile bölgede bir seyyar mutfak oluşturuldu ve çorba pişirilmeye başlandı. Burada konuşlanan görevliler depremzedeler için 24 saat sıcak çorba hizmetine devam ediyor. 

Deprem bölgesinde bulunan Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, bölgedeki depremzedelere diğer hizmetlerin yanı sıra öğretmenevi ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin mutfaklarından getirilen çorba, ekmek ve su hizmetinin verildiğini ve bu hizmetin aralıksız olarak yürütülmeye devam edeceğini söyledi.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.