KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitler İlkokulu/Ortaokulu´unda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Şehitler Ortaokulu öğrencileri “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” kapsamında projelerini sergilediler.
Şehitler İlkokulu/Ortaokulu´unda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

       Açılış programına; Valimiz Sayın Ali KOLAT, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Yalçın İĞDİR, İl Jandarma Komutanı J. Albay Harun KARABULUT, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, şube müdürleri, okul müdürleri, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program açılışında konuşan Okul Müdürü Gülnihan AKYÜREK; Bilim Fuarı ve Şehitlik Köşesi hakkında bilgiler verdi.

      Programda konuşan SayınValimiz Ali KOLAT; “Biz Kırıkkale olarak eğitim alanında Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Bununla iftihar ediyorum. Bu vesileyle bütün eğitim camiasında görev alan herkese teşekkür ediyorum.

      Gerçekten de Şehitler Ortaokulumuz ilimizde önemli okullardan bir tanesi. Birçok derslerde başarılı öğretmen kadrosuyla güzel bir okulumuz. Ama biz bu başarılarla yetinmiyoruz, gelecek dönemlerde Anadolu ve Fen liselerine çok daha fazla öğrencinin gitmesini istiyoruz. Okulumuzun adı da Şehitler Ortaokulu olduğu için başarılarımız Şehitlerimizin ruhlarına ayrıca Şad edecektir. Siz de öğrenciler olarak şehitlere layık bir öğrenci olabilmek için de daha çok çalışmalıyız. Şehitlere layık öğrenciler olmayı, onların huzur ve güvenli ve aile bütünlüğünü sağlayacak, onlara yakınlık duyacak, onların aileleriyle bütünleşecek, bir eğitim anlayışı, bir terbiye anlayışı içerisinde olmanızı arzu ediyoruz.

        Çocuklarımızın yetişmesinde iki boyut vardır. Birincisi eğitim boyutu ikincisi de örf, adet ve geleneklerimizi iyi öğretmektir. Burada yapılan çalışmaları tebrik ediyorum. Hakikaten ziyaret ettiğimiz okullardaki bilimsel çalışmalarda çocuklarımızın kabiliyetleri ortaya çıkıyor. Çok güzel çalışmalarla karşılaşıyoruz. Bu çocuklar bizim geleceğimizdir. Ülkemiz bu çocuklarla daha da ileriye gidecektir. Emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize eğitim hayatı boyunca başarılar diliyorum.” dedi.

         Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇETİN;“İlimizdeki değerli idareci, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin gayretleri, velilerimizin fedakarlıkları, Sayın Valimizin desteği ile eğitim başarılı bir şekilde devam etmektedir.

        Dün Ankara’da son 8 yılda Türkiye genelinde yapılan projelerin en iyilerinin sergilendiği bir sergi vardı. Bu sergiye il olarak bizde davetliydik. 81 ilden sadece 25 il sıradaydı. Sergilemeye layık görülen 25 ilin projeleri belirlenmişti. Bunlardan bir tanesi de bizim ilimize aitti. Sayın Bakanımız sergiyi ziyaret etti, projeleri inceledi, projelere ilgi gösterdi.

          Çocuklarımızın projeler üretmesine bu konuda gösterilen gayretlere büyük destek  veren Sayın Valimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

            Daha sonra Vali Sayın KOLAT; Safranbolu’da düzenlenen ‘4. Uluslararası Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatlarında’ dereceye giren Şehitlik Ortaokulu öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi.

             Ayrıca Vali Sayın KOLAT, okul içerisinde bulunan ‘ Şehitlik Köşesinin’ de açılışını yaptı.

 

             Vali Sayın KOLAT ve beraberindeki heyet, öğrencilerin hazırlamış oldukları projelerin bulunduğu stantları tek tek gezerek, öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı. (27.05.2015)

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.