KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz Avrupa Yolunda

Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz Avrupa Yolunda

 

Kırıkkale Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi´yi makamında ziyaret edip, projeleri hakkında bilgi verdi.

Okul müdiresi Hatice Özdemir projelerini anlattı. Özdemir, "Öğretmen ve öğrencilerimiz Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen “Geleceğin Usta Elleri, Mesleki Eğitim Öğrencileri”  adlı projelerini hayata geçirdiler. Bu proje ile, Bilişim Teknolojileri Alanı 11. ve 12.sınıflarında eğitim gören 7 öğrenci, 1 öğretmen eşliğinde Macaristan’a giderek 15 gün süreyle  Avrupa’ da staj yapma imkanı buldular. Proje sonunda öğrencilerimizin, Avrupa´da mesleki, sosyal ve kültürel çalışmalar yaparak mesleki bilgilerinin pekişmesine katkı sağlamasını amaçlıyoruz."dedi

Yine okul öğrencilerimizden Elif Nur Ürkmez, Cyprus İnternational University ve Türkiye Mili Eğitim Bakanlığı iş birliği yürütülen "Ders de Çalışırım Yemek de yaparım" temalı eğitim bursu ödüllü yemek tarifi yarışması tatlı kategorisi yarı finalinde ilk dörde girerek finalde yarışma imkanı buldu. Finalde dereceye girmeyi başardığı takdirde Cyprus İnternational University´de burslu okuma fırsatı yakalayacak.

Öğrenci ve öğretmenleri tebrik eden Tüfekçi, başarıların devam etmesini ve Kıbrıs´tan ödül alarak dönülmesi dileklerinde bulundu.

 

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.