KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sadâ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı'nın tanıtımı yapıldı

Sadâ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı'nın tanıtımı yapıldı

 

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Sadâ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı" konulu projenin tanıtımıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, imam hatip okulları öğrenci başarısının artırılmasına yönelik AR-GE çalışmaları kapsamında 2020 yılından itibaren imam hatip okullarındaki eğitim öğretim faaliyetlerini çok yönlü olarak desteklemektedir. Bu bağlamda öğrencilerin kültür, sanat, edebiyat gibi alanlarda araştırma ve çalışmalara ilgilerini artırmak, hayal gücü, üretkenlik, yenilikçilik ve problem çözme gibi 21. yüzyıl becerilerini edinmelerini sağlamak amacıyla Sadâ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı projesi başlatıldı.

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimince düzenlenen toplantıda projenin tanıtımı yapıldı.

İmam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarının idarecileri ve proje koordinatörlerinin katıldığı toplantıda katılımcılara çeşitli bilgiler veren AR-GE birim koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz, proje sayesinde imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında edebiyat ve yazarlık, tiyatro, müzik, sinema ve fotoğrafçılık, resim, karikatür ve animasyon alanında proje yapacakların hibe desteği alabileceklerini açıkladı.

Proje sayesinde imam hatip okullarının ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitimin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar ile okul gelişimine yönelik eylem ve faaliyetler, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Öte yandan öğrencilerin kültürel-sanatsal faaliyetlere yönlendirilmesi, bilgi ve becerilerinin artırılması, sanatsal çalışmalar, eserler ve ürünler ortaya koyabilmeleri de belirlenen hedefler arasında.

12-04-202312-04-202312-04-2023

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.