KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik hizmetleri kapsamında bilgilendirme seminerleri düzenlendi

Rehberlik hizmetleri kapsamında bilgilendirme seminerleri düzenlendi

 

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürlüğünce düzenlenen seminerlerde okul servis sürücüleri, servis rehber personeli ile kantin çalışanlarına yönelik çeşitli bilgiler verildi.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) koordinesinde Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerlerin açılışında konuşma yapan Millî Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Ali Özdemir, bireylere çeşitli konulara yönelik yapılan her türlü rehberlik çalışmalarının toplumsal olarak önemli kazanımlar elde edilmesine zemin hazırladığını söyledi.

Okul servis personeli ve kantin çalışanlarının eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesinde büyük önem taşıdığını hatırlatan Özdemir, "Millî eğitim camiası olarak geniş bir aileyiz. Temel amacımız öğrencilerimizin, çalışanlarımızın daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim öğretimlerine hep birlikte destek olmaktır. Öğrencilerimizin okullara taşınmasında ve kantinlerde beslenme, hijyen gibi konularda destekleri dolayısıyla tüm personele göstermiş oldukları özveriden dolayı şimdiden teşekkür ederim." dedi.

Toplantıda diğer konuşmaların ardından bilgilendirme sunumları yapıldı.

RAM Özel Eğitim Öğretmeni Duygu Doğuş Tandırcı tarafından "Özel Eğitim Bilgilendirme Semineri'", RAM Psikolojik Danışman Ömer Yurdakul tarafından '"Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Semineri",  Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli tarafından ise '"Madde Bağımlılığını Önleme" konularında katılımcılara sunumlar yapıldı ve belirlenen alanlarda çeşitli bilgiler aktarıldı.

Düzenlenen seminer, katılımcıların merak ettikleri konulara yönelik soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

Seminere, Şube Müdürü Özdemir'in yanı sıra RAM Müdür Vekili Eda Subaşı, RAM Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Yavuz Ertekin ile diğer davetliler katıldı.

07-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.