KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Rahatsız Etmeyin Okuyoruz" kitap okuma yarışması sonuçları belli oldu

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğünce kent genelinde düzenlenen "Rahatsız Etmeyin Okuyoruz" ödüllü kitap okuma yarışması sonuçları belli oldu. İlkokul ve ortaokul kategorisinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen yarışmada 18 öğrenci dereceye girdi.


 

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğünce kent genelinde düzenlenen "Rahatsız Etmeyin Okuyoruz" ödüllü kitap okuma yarışması sonuçları belli oldu. İlkokul ve ortaokul kategorisinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen yarışmada 18 öğrenci dereceye girdi.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, öğrencilerin kelime dağarcığını daha da zenginleştirmek ve Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerini kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada öğrenciler, hikaye, masal deneme ve diğer birçok eserleri okuma fırsatı buldu.

Yarışmada yapılan değerlendirmeye göre 9 ilkokul ve 9 ortaokul öğrencilerinden 18 öğrenci başarı göstererek dereceye girdi.

Buna göre, ikinci sınıflar da, TOKİ Şehit Nazir Elitok İlkokulundan Ahmet Talha Keskin birinci, Bahçelievler Şehit Ramazan Bekar İlkokulundan Mehmet Eymen Akkır ikinci ve Mehmet Uzelli İlkokulundan Aslı Ada Döğer üçüncü oldu.

Üçüncü sınıflarda,  Özel Kırıkkale Şema İlkokulundan Yağız Gümüşay birinci, Cumhuriyet İlkokulundan Eymen Çınar Demir ikinci ve Mustafa Necati İlkokulundan Emine Yılmaz üçüncü oldu.

Dördüncü sınıflarda, Özel Geleceğe DEK İlkokulundan Zeynep Öykü Salbaş birinci, Barbaros İlkokulundan Zehra Aybala Özkan ikinci ve Yunus Emre İlkokulundan Meryem Elif Dağdaş üçüncü oldu.

Beşinci sınıflarda, Fatih Ortaokulundan Salih Emir Güneş birinci, Atatürk Ortaokulundan Ali Utku Gümüşsoy ikinci ve Fatih Ortaokulundan Fatma Ceran üçüncü oldu.

Altıncı sınıflarda, Atatürk Ortaokulundan İnci Berra Tank birinci, Özel Güleç ABC Ortaokulundan Ecem Nisa Bulut ikinci ve TOKİ Şehit Piyade Onbaşı Murat Sıtkı Ortaokulundan Muhammed Osman Arslan üçüncü oldu.

Yedinci sınıflarda ise, Atatürk Ortaokulundan Şevval İdil Erünsal birinci, Ahmet Sümer Ortaokulundan İremsu Dırıl ikinci ve Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulundan Ahmet Efe Omuk üçüncü oldu.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu yapılan yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilere her fırsatta okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini söyledi.

Yarışma dolayısıyla öğrencilerin kitaplarla buluşturulduğunu belirten Telefoncu, "Burada amacımız öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve kitap okumayı sevdirmektir. Kitaplarla buluşan öğrencilerimiz kitap okudukça daha çok bilgiye sahip olacaklar ve kelime hazineleri de artmış olacaktır. Derslerin yanı sıra kitaplarla vakit geçiren öğrencilerimiz Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerileri de kazanmış olacaktır." dedi.

Telefoncu, kitap okuyan öğrencilerin okuduklarını yorumlama beceri ile duygu ve düşüncelerini ifade etme becerileri de kazandıklarını sözlerine keldi.

Yarışmada dereceye giren her sınıf seviyesindeki öğrencilere düzenlenecek olan ödül töreninde birinci olan öğrencilere tablet bilgisayar, ikinci olanlara bisiklet ve üçüncü olanlara ise drone hediye edilecek.

13-06-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.