KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Portekiz Heyeti İl Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti…

2013-1-TR1-COM13-48782-1 sözleşme numaralı Health4life isimli projenin son toplantısı 01-05 Haziran 2015 tarihleri arasında Kırıkkale’de yapıldı.
Portekiz Heyeti İl Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti…

Portekiz Heyeti İl Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti…

2013-1-TR1-COM13-48782-1 sözleşme numaralı Health4life isimli projenin son toplantısı 01-05 Haziran 2015 tarihleri arasında Kırıkkale’de yapıldı.

Koordinatörlüğü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Proje Koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ’ ın yaptığı, Yaşam İçin Sağlık’ isimli Avrupa Birliği Comenius Bölgesel Ortaklık Projesi kapsamında; Portekiz Santa Maria Da Feira Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Cristina Tenreiro´nun da  aralarında bulunduğu bir heyet; İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN’i makamında ziyaret etti.

Proje hakkında verilen bilgilerde: ‘ Proje kapsamında Portekiz ile birlikte ilimizde birçok faaliyet düzenleneceği, pilot olarak belirlenen iki okulda öğrencilerin Bedensel Kitle Endekslerinin ölçülerek obez ve aşırı kilolu öğrencilerin tespit edileceği, riskli öğrencilerin ailelerine seminerler düzenleneceği diyet programı hazırlanacağı ifade edildi.

Ayrıca ilimizdeki okullarda elde edilen Bedensel Kitle Endeksleri ile Portekiz’deki okullardaki öğrencilerden alınan değerlerin karşılaştırma yapılarak değerlendirme yapılacağı ve daha sonra ‘Sağlıklı Beslenmeye’ yönelik çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Proje kapsamında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte çalışılarak, beden kitle indeksleri riskli çıkan 40 öğrenciye diyet programları verilerek, haftada 2 kez spor fitness kursuna götürüldüler. Ayrıca çocukların sağlıklı beslenmelerine yönelik 6000 adet broşür ve 1000 adet poster basılarak okullara dağıtıldığı ifade edildi.

Ziyaretleri boyunca, Portekizli heyet 75.Yıl Ortaokulu TÜBİTAK Bilim fuarına katıldılar, sonrasında genel bir değerlendirme toplantısı için Kırıkkale Lisesi uzaktan eğitim merkezinde son bir toplantı yapıldı. Proje koordinatörü Mustafa Can HİÇYILMAZ’ ın başkanlık ettiği toplantıya, Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ, Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yurdagül ERDEM, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Bahadır DÜLGER, Şube Müdürleri İsmail IŞIK ve Ümit Yaşar GÜRSOY, Okul idareci ve öğretmenleri katıldı. Ayrıca ilimizin sanayi alanlarının tanıtımı amacıyla, ilimizdeki Modalife fabrikası gezilerek Fabrikanın üretim özellikleri hakkında genel bir bilgi verildi. Ülkemizin güzelliklerini tanıtmak amacıyla Portekizli heyet Safranbolu ve Amasra’ya götürüldü.

75.Yıl Okulundaki bir öğrenci velisi kendi el emeği ile yapmış olduğu işlemeli bayan cüzdanını, Santa Maria da Feira İl Milli Eğitim Müdiresine hediye etmesi Türk insanının misafirperverliğini gösterdi.

Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, Portekiz Heyetine ilimiz hakkında bilgiler vererek projenin hem kültürel hem de işlevsel olarak başarı ile gerçekleşmesinden dolayı ve öğrencilerin birbirini tanımasına vesile oldukları gerekçesiyle Santa Maria da Feira İl Milli Eğitim Müdiresi Cristina Tenreiro´a bir plaket taktim etti.

Portekizli heyeti, makamında kabul eden, Valimiz Sayın Ali Kolat, Portekiz Heyetine ilimiz hakkında bilgiler vererek projenin her iki ülkenin daha da kaynaşması ve çocukların bir araya gelmesine vesile olacağı için mutluluk duyduğunu belirtti.

Daha sonra Vali Kolat; günün anısına Portekiz heyetine çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Ayrıca Portekiz heyeti de; Valimiz Sayın Ali Kolat’a günün anısına hediyeler ve Portekiz Milli Takımının atkısını takdim etti.

portekizportekizportekizportekizportekizportekizportekizportekizportekizportekizportekizportekiz

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.