KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orta Öğretime Geçiş Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Orta Öğretime Geçiş Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlimiz okul müdürleri ve rehber öğretmenlere yönelik “ Orta Öğretime Geçiş Sistemi Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.
Toplantıya Valimiz Sayın Dr. M. İlker Haktankaçmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Emine Azdiken, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Özgür Türk, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi ve şube müdürleri katıldı.
Valilik Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Vali Haktankaçmaz şunları söyledi:

“ Eğitim öğretim yılının sonuna yaklaşıyor olmamız dolayısıyla, bu toplantı hem bu yılın muhasebesini yapmamız açısından, hem de önümüzdeki döneme ilişkin eğitim öğretim alanındaki değişikliklerin nasıl uygulamaya konulacağı konularını ele alacağımız bir toplantı olacak. Adrese Dayalı sistem konusu toplantının birinci amacı. O konuda gerek Bakanlığın yaptığı çalışmaları sizlerle paylaşmak, gerekse sizlerden o konudaki görüşleri almak üzere Bakanlıktan gelen değerli misafirlerimiz, önümüzdeki döneme ilişkin eğitim öğretim alanındaki değişiklikleri sizlerle paylaşacaklar.

Bu toplantı, yeni bir sistemin sıkıntısız bir şekilde, planlandığı bir şekilde uygulamaya konulması bakımından çok önemli. Tabi bir sistem ne kadar iyi planlanırsa planlansın, ne kadar güzel yazılmış olursa olsun uygulaması çok önemli ve uygulayıcılar sizlersiniz. Bakanlığımız muhakkak politika belirleme açısından uygulayıcıların sorunlarını, taleplerini göz önünde bulundurma açısından çalışmalar yapıyor ama bizzat sizlerin değerlendirmeleri, sizlerin uygulamada nelerle karşılaşabileceği çok önemli.” Dedi.

Toplantıda ilimizde uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusuna da değinen Vali Haktankaçmaz, Okul müdürlerimizin ve öğretmenlerimizin güvenlik kuvvetleri ile çok yakın çalışmaları neticesinde olumlu sonuçlar alındığını belirterek “ Uyuşturucu ve genel anlamda bağımlılıkla mücadele hem eğitim öğretim alanında, hem de ülke olarak, hükümet politikası olarak birinci öncelikli konu olarak hala ağırlığını devam ettirmektedir. İlimiz genelinde uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadeledeki başarı grafiğinin bir önceki yıllara göre yükseliş göstermesi olumlu ama öbür taraftan da sırf uyuşturucu üretimi bakımından bile geometrik bir artış söz konusu. Uyuşturucu başta olmak üzere bağımlılık yapıcı maddelerin üretiminden terör örgütlerinin çok ciddi bir finansman elde ettiklerini artık herkes biliyor. Dolayısıyla bu anlamda ben sizlerin gayretlerinin artarak devam etmesini beklediğimi bir kez daha ifade ediyorum.” şeklinde konuştu. 
Daha sonra katılımcılar, Bakanlık Müşavirimiz Azdiken ve Daire Başkanımız Türk’e orta öğretime geçiş ve eğitimle ilgili sorular yönelttiler. 
Şube Müdürümüz Gülnihan Akyürek’in sunumunun ardından toplantı sona erdi. (11.05.2018)

12-05-201812-05-201812-05-201812-05-201812-05-201812-05-201812-05-2018

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.