KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Onu anlamak, geleceğe dair asla umutsuz olmamaktır" 

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Telefoncu mesajında, Atatürk'ün Türk milletinin ölümsüz önderi olduğunu hatırlattı.

Ülkemizi ilelebet payidar kılmak için her fedakarlığın yapılması gerektiğine dikkat çeken Telefoncu mesajında, "Bu kadim devleti bir kere daha vatan yapan, imanının verdiği kuvvetle toprağını savunmak için toprağa düşmekte tereddüt etmeyen Türk milletine önderlik eden, bugünkü büyük, güçlü Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümündeyiz.

 "Bu millet kılı kıpırdamadan dava uğruna canını vermeye razı olmasaydı ben hiçbir şey yapamazdım." diyerek milletinin bağımsızlıkla olan bağını kendinden yüce tutan Atatürk, asil Türk milletinin ölümsüz önderidir. Hazin bir sona yaklaşan milletinin en cesur, en güçlü şahlanışı onunla vaki olmuştur. Dağılmış bir milletten büyük bir devlet oluşturmuştur.

Onu anlamak, yoksul bir milletin yeniden ayağa kalkışının gururudur. Onu anlamak, geleceğe dair asla umutsuz olmamaktır. Onun kararlılığını, azmini, cesaretini bugünlere taşırsak ancak onu doğru anlamış ve yaşatmış oluruz. Güzel vatanımızın yılmaz, cesur, umut dolu savunucuları olursak; çalışkanlığımızla dünyaya örnek teşkil edersek, iyi insanlar yetiştirirsek aydınlık yarınlarımıza ve Türkiye'mizi ilelebet payidar kılmak için elimizden gelen her fedakârlığı yaparsak işte o zaman, onun ve aziz silah arkadaşlarının ruhları şad olur. 

Aziz Atatürk;

Yüce milletimiz sana minnettar. Hatıranı bir kez daha saygıyla yâd ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.