KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımıza Bisiklet Dağıtımı Yapıldı...

  Bahçelievler İmam Hatip Ortaokulunda “Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersi veya Bisiklet Modülü” uygulayan 10 ortaokulumuza Bisiklet Dağıtımı Programına yapıldı. Bisiklet Dağıtımı Programına,  Valimiz Sayın Ali KOLAT´ ın yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan İl Jandarma Komutanı Albay İsa ÇAKMAK,İl Genel Meclis Başkanı Şerafettin ATALAY, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, İl Halk Sağlığı Müdürü F.Ender GÜNGÜNEŞ ve diğer yetkililer katıldılar.
Okullarımıza Bisiklet Dağıtımı Yapıldı...

Okullarımıza Bisiklet Dağıtımı Yapıldı.

     Bahçelievler İmam Hatip Ortaokulunda “Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersi veya Bisiklet Modülü” uygulayan 10 ortaokulumuza Bisiklet Dağıtımı Programına yapıldı.

Bisiklet Dağıtımı Programına,  Valimiz Sayın Ali KOLAT´ ın yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan İl Jandarma Komutanı Albay İsa ÇAKMAK,İl Genel Meclis Başkanı Şerafettin ATALAY, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, İl Halk Sağlığı Müdürü F.Ender GÜNGÜNEŞ ve diğer yetkililer katıldılar.

                 Valimiz Sayın Ali KOLAT burada yaptığı konuşmada; “Hakikaten hareketsiz toplumlar, sağlıksız toplumlardır. Yani yemenize dikkat etmezseniz, içmenize dikkat etmezseniz, bununla birlikte bir de hiç hareket etmezseniz obez bir toplum haline dönüşürsünüz. Ülkemizde de bu çok ciddi boyutlara gelmiş durumda. Sağlık Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız, Hükümetimiz bunu ciddi bir problem olarak gördükleri için bu tür tedbirleri almaya yöneldiler. Daha önce üniversitemize 350 adet bisiklet teslim ettik. Onlar üniversitelerde bisiklet alanları oluşturdular. Bu konuda sadece öğrencilerimiz değil, velilerimizin de bu hareketin içerisinde olmasını istiyoruz. “Okullar Hayat Bulsun” diye bir projemiz var. Bu projeyle biz okullarımızın bulunduğu mahalle ile bütünleşmesini arzu ediyoruz. Okulun her türlü imkânlarından mahallelinin faydalanmasını istiyoruz. Okullarımız bir takım spor faaliyetlerine yöneldi. Mahallemizde kadınlar geliyorlar okullarda bir takım aktivitelere katılıyorlar. Dolayısıyla okullarımızı sadece bir öğretim alanı, eğitim alanı gibi görmüyoruz. Okullarımızın mahallemizle, vatandaşlarımızla ve insanımızla bütünleşmesini istiyoruz. Bu meyanda yapılan çalışmaları son derece önemsiyoruz. Bakanlıklarımızın bu çalışmalarına hepimizin sahip çıkması lazım hem spor anlamında hem manevi anlamda hem de kültürel anlamda güzel çalışmalar var. Bunlara hepimizin sahiplenmesi gerekir. İlimizde neler yapılıyor, neler sürdürülüyor onları takip etmekte yarar var. Bu konuda emeği geçenlere katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Biz her zaman “Nerede Hareket Orada Bereket” diyoruz.” dedi.

 

İl Halk Sağlığı Müdürü F.Ender GÜNGÜNEŞ “ Bisiklet dağıtım modülünün, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında, sağlıklı yaşam ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğindeki protokol çerçevesinde okullarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan veya “bisiklet modülü” dersini uygulayan, okullara dağıtımı yapıldığı, bu protokol 3 yıl boyunca devam edeceği, İlimizde 10 okulumuza toplam 177 adet bisiklet dağıtımının yapılacağını söyledi. Bu 177 adet bisikleti bugün itibariyle, öğrencilerimizin kullanımına sunmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

 

Milli Eğitim Müdürü ÇETİN törende yaptığı konuşmada; “ Gerçekten fiziksel aktivite yetersizliği  günümüz insanlarının en önemli sorunlarından biri. Bu anlamda Sağlık Bakanlığının bir proje çerçevesinde öğrencilerimize böyle bir armağanda bulunması hepimizi mutlu etmiştir. Bu yüzden Devletimize, Hükümetimize, Sağlık Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz. Ben lafı fazla uzatmak istemiyorum ancak bir şeyin de burada altını çizmek istiyorum. Bu bağlamda şehir planlamacılarına bir görev düşüyor. Şehirlerimizde yürüyüş yolları, bisiklet parkurları olmalı, insanlar buralarda bisiklete binip, ulaşım aracı olarak kullanabilmeli. Bunların eksikliğini bir çok şehrimizde yaşıyoruz. Tekrar katılımlarından dolayı başta Sayın Valimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” Dedi.

 Konuşmalardan sonra, Valimiz Sayın Ali KOLAT ve beraberindekiler, öğrencilere bisikletlerini dağıttılar.

 Törenin arından Vali KOLAT ve beraberindekiler okula geçtiler. Burada sınıfları dolaşan KOLAT, öğrencilerle sohbet etti. (10.03.2016)

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.