KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okullarımız yüz yüze eğitim için hazır hale getirildi."Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, eğitim öğretimin yüz yüze başlamasına sayılı günler kala okulları ziyaret ederek incelemelerde bulunduklarını ve okulların yüz yüze eğitim için hazır hale getirildiğini söyledi.

Tüfekçi, Milli Eğitim Bakanlığı talimatları doğrultusunda okulların eğitim öğretime başlamadan önce yapılması gerekenlerin yerinde olup olmadığına yönelik sahada detaylı bir şekilde denetim ve incelemelerde bulunduklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in 6 Eylül tarihi itibariyle eğitim öğretimin tam zamanlı ve yüz yüze şeklinde başlayacağı açıklamasının ardından yurt genelinde olduğu gibi kentteki okullara yönelik de kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Okullardaki çevre düzenlemesinden, eğitim öğretim materyallerine, salgına yönelik hijyen ve temizlikten ders kitaplarının teminine ve diğer tüm mekanlara dair eksikliklerin giderilmesiyle ilgili çalışmalarda sona gelinmiş durumda. 

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, kent genelinde tüm seviyelerdeki okullara farklı zamanlarda ziyaretler yapılarak okul ve kurum yöneticileriyle bir araya gelerek okul binalarında, dersliklerde, kantin, pansiyon, mutfak, yatakhane, atölyeler, laboratuvarlar, kütüphane ve sosyal alanlar ile okul bahçeleri ve diğer mekanlarda incelemelerde bulundu.

Tüfekçi, okul ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, kontrol edilen tüm yerlerin ilgili mevzuatlara yönelik eğitim öğretimin başlayacağı gün için  hazır hale getirilmesi gerektiği hususunun önemine değindi.

Okul ziyaretlerinde yönetici ve diğer çalışanlarla çeşitli istişarelerde bulunduklarını belirten Tüfekçi, "2021-2022 eğitim ve öğretim yılını, tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde 6 Eylül Pazartesi günü gerekli tedbirler doğrultusunda haftada 5 gün yüz yüze eğitime başlıyoruz. Okullarımızda görev yapan arkadaşlarımız öğrencilerin ve öğretmenlerin daha sağlıklı ortamlarda görev yapabilmeleri için büyük gayret gösterdiler. Kendilerini bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum." dedi.

Öğrencilerin  özlemle okullarına kavuşacakları günü beklediklerini hatırlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimiz bu süreçte okullarına, öğretmenlerine, arkadaşlarına tam zamanlı kavuşmuş olacaklar. Salgın tedbirleri büyük önem taşıyor. Bu nedenle bizler de bu kapsamda velilerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin beklentilerini yerine getirerek okullarımızı hem Sağlık Bakanlığımızın hem de, Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları gereği güvenli halde olmalarını sağlamamız gerekiyor. Okul ziyaretlerimizde bu konuya daha çok ağırlık verdik. Okullarını, sınıflarını ve öğretmenlerini büyük bir sevinç ve heyecanla bekleyen öğrencilerimiz için hazırlıklarımızı yaptık. Eksiği olan okullarımızda ise hangi eksik konu varsa onu da kalan sürede hızla gidermeye çalışacağız. Öğrencilerimizin okula kavuştukları günden itibaren tüm yönetici arkadaşlarımızla birlikte sürekli istişarelerde bulunmaya devam edeceğiz ve Covid-19 salgını konusunda sürecin  çok daha dikkatli şekilde yürütülmesine özen göstereceğiz."dedi.

Tüfekçi, okul ve kurum ziyaretlerine eğitim öğretim süresi boyunca düzenli olarak takiplerinin yapılarak salgın ya da diğer konularda aksayan bir husus olduğunda ise kısa sürede müdahale edeceklerini sözlerine ekledi.

 

31-08-202131-08-202131-08-202131-08-202131-08-202131-08-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.