KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda sınav kaygısı ve verimli ders çalışma eğitimleri verildi

Kırıkkale'de 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik sınav sistemi , verimli ders çalışma, sınav kaygısı ve okul başarısında ailenin rolü konularında eğitimler verildi.
Okullarda sınav kaygısı ve verimli ders çalışma eğitimleri verildi

 

Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Yılmaz Başkanlığında Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) koordinesi ile okullarda seminerler düzenlendi. Seminerlerde Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Eda Subaşı'nın yanı sıra psikolojik danışmanlar, sınıf ve rehber öğretmenleri de görev aldı.

2021-2022 eğitim öğretim döneminde sınava girecek olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlarda daha başarılı olmalarına yönelik düzenlenen eğitimlerde, öğrencilere en son deşiklikleriyle birlikte sınav sisteminin detayları anlatıldı.

Öte yandan öğrencilerin ders çalışırken anlama ve kavrama kabiliyetlerinin daha geliştirilmesi için verimli ders çalışma teknikleri ve detayları ile sınav öncesi yaşanabilecek sınav kaygılarını ortadan kaldırmaya yönelik de öğrencilere çeşitli bilgiler aktarıldı.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, seminerlerle ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla rehberlik hizmetlerine eğitim öğretimin başladığı günden itibaren ağırlık verildiğini söyledi.

Düzenlenen bilgilendirici seminerler sayesinde öğrencilerin başarıya odaklandıklarını hatırlatan Tüfekçi, "Okullarımızdaki rehber ve sınıf öğretmenlerimiz ile RAM'dan katılım sağlayan danışman öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle birebir sorunlarını çözmek için sahada seminerler düzenlediler. Bu sayede öğrenciler aldıkları önemli bilgilerin yanı sıra merak ettikleri soruları da sorma imkanı buldular. Burada amacımız öğrencilerin başarısını ve motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek unsurları ortadan kaldırmak ve öğrencilerimizi sınava hazır hale getirmektir." dedi.

Tüfekçi, rehberlik hizmetleri kapsamında okul başarısında ailenin rolü konularında da öğrenci velilerine çeşitli bilgilendirmelerin yapıldığını ve bu tür eğitimlere devam edileceğini sözlerine ekledi.

 

05-11-202105-11-202105-11-202105-11-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.