KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda "Bir Sınıf Bir Koli Projesi" hayata geçirildi

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Kızılay Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı tarafından Ramazan ayına yönelik "Bir Sınıf Bir Koli Projesi" hayata geçirildi.
Okullarda

 

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Kızılay Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı tarafından Ramazan ayına yönelik "Bir Sınıf Bir Koli Projesi" hayata geçirildi. 

Ramazan ayında ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinde yardımlaşma ve dayanışma kültürünü daha da yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla hazırlanan işbirliği protokolü, Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile Türkiye Kızılay Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İşler tarafından imzalandı.

İmza sonrası açıklama yapan Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi, yaptığı açıklamada, "Bugün Türkiye Kızılay Derneği Kırıkkale Şube Başkanlığı ile Ramazan ayında uygulanmak üzere "Bir Sınıf Bir Koli Projesini" hayata geçirmiş olduk. Bu hayırlı hizmette okullarımızın da yer alması bizler için çok önemli. Bu etkinlik sayesinde okullarımızda yürütmüş olduğumuz değerler eğitimi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yardım etme değerini öğrencilerimize kazandırmayı ve pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu protokol işbirliği sayesinde gönüllü öğrencilerimizin desteği ile hazırlanan gıda kolileri ailelere ulaştırılmış olacak." dedi.

Türkiye Kızılay Derneği Kırıkkale Şube Başkanı İşler de, protokolün imzalanmasından dolayı memnuniyeti dile getirdi.

08-04-202208-04-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.