KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Avrupa’da

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE ekibinin hazırlamış olduğu “İlk Öğretmenim Ailem” adlı proje çalışmaları devam etmektedir.
Öğretmenlerimiz Avrupa’da

Proje Koordinatörlüğü İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE personellerinden Neslihan ULUYÜZ tarafından yapılan, Erasmus+ Ana Eylem-1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Yetişkin Eğitimi Personeline Yönelik Hareketlilik Projeleri kapsamında Ulusal Ajans tarafından kabul edilen 2014-1-TR01-KA104-003162 numaralı; “İlk Öğretmenim Ailem” adlı projemizin Çek Cumhuriyeti ve Letonya hareketlilikleri proje konusuna uygun ve başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

     

     Hareketliliklerimiz ilimizde görev yapan 21 Rehber Öğretmen ve yetişkin eğitim veren 4 Halk Eğitim Merkezi öğretmeninden oluşan 25 katılımcı ile gerçekleşmiştir.

 

     22.Mart / 4.Nisan 2015 Tarihleri arasında ilk hareketliliğimizin gerçekleştiği Çek Cumhuriyetinin Prag şehrinde öğretmenlerimiz engelli bireylere eğitim imkanı sağlayan  Detsk Domov Klanovic, Paraple Centrum Rehabilite, Strendi Zdravotnicka Skola, Zakladni a Materske Skoly Harmonie Montessori ve Domov Sulicka kurumlarını ziyaret etme imkanı buldular.

 

      İkinci hareketliğimiz ise 10/23 Mayıs 2015 Tarihleri arasında Letonya’nın Daugavpils şehrine yapılmıştır. Daugavpils Medıcinas Koledzac (Dienesta Vıesnica) tarafından ağırlanan katılımcılar Çek Cumhuriyeti hareketliliğimizde olduğu gibi proje konumuz ile ilgili kurum ziyaretleri yaparak çeşitli eğitim programlarına katılmışlardır. Letonya hareketliliğimiz kapsamında Daugavpilsde; Specıala Pırmsskolas, Leopediska İnternatpamatskola, İzglitibas Parvalde, İzglitibas Iestade, Speciala Pamatskola, Pilsetas Domes Socialo Lietu Parvaldes okullarını ziyaret ettik.

 

     Katılımcılarımız her iki hareketlilik esnasında yaptıkları kurum ziyaretlerinde engelli bireylerle yapılan çalışmaları ve aile eğitimleri konusunda yapılan uygulamaları yakından görme şansı bulmuşlardır. Ayrıca ziyaret edilen okul ve kurumlarda katılımcılara geniş bilgilendirmeler yapılarak soru cevap yöntemi ile bilgi alışverişi yapılmıştır.

 

 

      Zihin Engelli bireylere sahip ailelerin eğitimdeki yeri ve öneminin incelenip araştırıldığı projemize destek veren başta yerel ortaklarımız olan Kırıkkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi idareci ve öğretmenleri ile projemizin hazırlanma ve uygulanma aşamalarında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.