KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Öğrencilerin değişen renkli dünyalarındaki yetenekleri keşfetmeliyiz."

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, öğretmenlerle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı düzenledi.


 

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, öğretmenlerle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı düzenledi.

Tüfekçi, öğrencilerin öğretmenleri tarafından yapılacak olan rehberlik hizmeti sayesinde çocukların değişen renkli dünyalarındaki yeteneklerin ortaya çıkarılması gerektiğine dikkat çekti.

Millî Eğitim Müdürü Tüfekçi beraberinde Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ile birlikte Özbek Saran Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.

Tüfekçi, Okul Müdürü Süleyman Başer'den okuldaki eğitim öğretimle ilgili bilgi alarak öğretmenlerle değerlendirme toplantısı yaptı.

Tüfekçi, toplantıda yaptığı konuşmada, öğretmenlik mesleğinin özünde iyi bir rehberlik ve koçluğun yapılması gerektiğini hatırlattı.

Kent genelindeki her kademe okulda akademik, sportif, kültürel, sanatsal ve beceri alanlarında çok kapsalı etkinliklerin yapıldığını belirten Tüfekçi, "Öğretmen olarak, bir eğitimci olarak çok ciddi ve özel vazifelerimiz var. Bunu içtenlikle ve yüreğimle söylüyorum. Öğrenci koçluğu bu anamla çok ama çok önemli. Çocuklarımızın önünü açmak, onlara yapacağımız iyi bir rehberlik sayesinde oluşacaktır. Öğretmenliğin özünde iyi bir rehberliğin olduğunu unutmayalım. Çocuklara sevgimizi ve samimiyetimizi gösterdiğimizde ve her birinin hayatlarına dokunduğumuzda olabilecek değişimi hepimiz daha hissedilir derecede görmüş olacağız. İyi eserler oluşturmalıyız. Öğrencilerimizi nasıl ki akademik başarılarla donatıyorsak, değerler eğitimi ile de yetiştirmeliyiz. Temel değerlerimiz her öğrencimizde yeşermeli ve onu hayata hazır hale getirerek bir sonraki eğitim alanına ya da mesleki alana taşımalıyız." dedi.

Tüfekçi, eğitim sürecinde öğrencilerin ilgi ve yeteneklerinin de ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek, öğretmenlerin velilerle koordineli olacak şekilde rehberlik görevlerini aksatmadan yürütmelerinin önemli olduğunu sözlerine ekledi. 

Toplantı, öğretmenlerin çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

16-03-202216-03-202216-03-2022


Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.