KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler tohumları toprakla buluşturdu

Kırıkkale Valiliği bünyesinde hayata geçirilen Obaköy Çocuk Tarım Akademisi'ne götürülen ilkokul ve anasınıfı öğrencileri, hazırlanan proje kapsamında tohumları toprakla buluşturdu.
Öğrenciler tohumları toprakla buluşturdu

 

Kırıkkale Valiliği bünyesinde hayata geçirilen Obaköy Çocuk Tarım Akademisi'ne götürülen ilkokul ve anasınıfı öğrencileri, hazırlanan proje kapsamında tohumları toprakla buluşturdu.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde ortaklaşa hazırlanan program kapsamında öğrenciler dönüşümlü olarak Obaköy Tarım Akademisi'ndeki etkinliklere katılmaya başladı.

Sulakyurt Cumhuriyet İlkokulu tarafından hazırlanan eTwinning projesi kapsamında ilkokul ve anasınıfı öğrencileri, toprak bilincini ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla Obaköy Çocuk Tarım Akademisi'ne götürüldü.

Bir grup öğrenciye önce tohumun nasıl dikilmesi gerektiği konusunda bilgiler verildi. Öğrenciler, yerleşkede oluşturulan özel bahçelerdeki dikim alanlarına çapa yaptıktan sonra sebze ve meyve tohumlarını toprakla buluşturdu.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, Şube Müdürü Muhammet Yılmaz ile beraberindekiler, öğrencilerin yerleşkedeki doğa gezisine ve tohum dikimine eşlik etti.

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu yaptığı açıklamada, öğrencilerin küçük yaşlarda toprak ve çevre bilinciyle tanıştırılması gerektiğini söyledi.

Öğrencilere sebze ve meyveleri yetiştirme aşamaları hakkında da bilgilendirme yaptıklarını anlatan Telefoncu, "Öğrencilerimizle bugün güzel havanın da etkisiyle doğal ortamda bir araya geldik. Burada amacımız çocuklara tarımı sevdirerek öğretmek. Toprağı, bitkiyi ve doğayı tanıtmak ve çocuklardaki çevreyi, yeşili koruma bilincini daha da geliştirmek istiyoruz. Ayrıca sofraya gelen gıdaların bütün üretim aşamaları konusunda da çocuklara bilgi vermek istedik." dedi.

Telefoncu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği içinde farklı kademelerdeki öğrencilerin de zaman zaman Obaköy Çocuk Tarım Akademisi'ne götürüleceğini böylelikte öğrencilere tarım konusunda uygulamalı bilgilendirmeler yapılacağını sözlerine ekledi.

21-04-202221-04-202221-04-202221-04-2022

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.