KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler ilk heyecanlarını uyum sürecinde atacak

Öğrenciler ilk heyecanlarını uyum sürecinde atacak

Okullara ilk defa adımını atacak olan öğrenciler, 01-03 Eylül 2021 tarihleri arasında eğitim görecekleri okul ve dersliklerde uyum eğitimine alınacak. Öğrencilerin bu süreçteki eğitiminde oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık verilecek.

2021-2022 eğitim öğretim yılı için kent genelindeki 256 okuldaki 2 bin 581 derslikte öğrenciler eğitim ve öğretime ilk adımlarını atacak.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, yaptığı açıklamada, eğitim öğretime sayılı günler öncesinde okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okula uyum amaçlı olarak 01-03 Eylül 2021 tarihleri arasında uyum eğitimi kapsamında okullarla buluşacaklarını söyledi.

Salgın süreci nedeniyle tüm hazırlıkların yapılarak öğrencilerle buluşma vaktinin geldiğini hatırlatan Tüfekçi, "Bizler eğitimciler olarak öğrencilerimizi özledik. Onlar da bizleri özledi. Uzun bir aradan sonra tam zamanlı eğitim öğretimin özlemini duyduk. Özellikle de uyum sürecinde okulla  ilk defa tanışacak olan öğrencilerimizin heyecanlarını atlatabilmeleri için onlara güzel ve eğlenceli ortamlar hazırladık." dedi.

Uyum sürecinde öğrencilerin ihtiyaç ve gereksinimlerine göre hareket edileceğine dikkat çeken Tüfekçi, şunları söyledi:

"Uyum süresince okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okula uyum çalışmalarında oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık verilecek. Yapılacak etkinliklerin türü, içeriği ve süresi öğrencilerin ilgi ve gereksinimleri ile gelişimsel düzeyleri doğrultusunda öğretmenlerle birlikte okul idaresi tarafından yapılacak planlamaya göre gerçekleştirilecek. Bu uygulama, öğrencilerin daha rahat olmalarını ve okula alışmalarını sağlayacak. Dijital eğitimde ne kadar önemli adımlar atmış olursak olalım uzaktan eğitim, bir sınıf içerisinde ders anlatmanın kıymetiyle kıyas edilemez. Eğitim öğretim faaliyetleri sırasında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak hazırlanan "Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" kapsamında tüm detayları yerine getirdik. Uyum sürecini takip eden eğitim öğretim döneminde kentteki anaokullarında 2 bin 752 , ilkokullarda 14 bin 771, ortaokullarda 13 bin 815, ortaöğretimde 15 bin 589 olmak üzere toplamda 46 bin 927 öğrencimiz kendilerini dersliklerde bekleyen 4 bin 78 öğretmeniyle buluşacak." dedi.

Tüfekçi, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere şimdiden hayırlı ve başarılı bir eğitim öğretim süreci geçirilmesi temennisinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.