KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB’yi öğreniyor Projesi

Öğrenciler AB’yi öğreniyor Projesi

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” Kapsamında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri Ar-Ge Birimleri tarafından hayata geçirilen Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Destek Projesi Türkiye kapsamında; 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliğinin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmalarını amaçlayan  “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında 81 ilde “Bana AB’yi Anlat” Slogan, Resim ve Kısa Öykü yarışması ve 21 pilot ilde “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışması düzenlenmiştir. 

 

Kırıkkale Valiliği ve Müdürlüğümüzde düzenlenen ödül törenine Kırıkkale Valisi Dr. M.İlker HAKTANKAÇMAZ, İl Milli Eğitim  Müdürü İsmail ÇETİN, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Adnan ŞENER, Öğrenciler AB’yi öğreniyor projesinin il koordinatörü M. Can HİÇYILMAZ, dereceye giren öğrenciler, danışman öğretmenleri ve okul müdürleri katıldı.

 

Valimiz Sayın Haktankaçmaz yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik ederek yaptığı konuşmada; “Aldığınız bu ödülün maddi değerinden ziyade manevi değeri onunda ötesinde yapılan bir işin takdir edilmesi çok önemlidir. Tabi ki bir yarışmada dereceye girmek güzel bir şey. Bu yeteneğinizi geliştirebilmek de önemli. Yapacağınız işi her zaman en iyisini yapmaya gayret gösterin. Eğer yapıyorsanız dereceye girecek işler yapın. “Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır” sözü benim için çok önemli ve doğru bir sözdür. Herkes kabiliyetinin yettiği yere kadar yapar ama önemli olan birinci sınıf iş çıkarmak için uğraşmak, çaba göstermek. Dolayısıyla herkesin böyle davrandığı bir Türkiye’nin nerelere geleceğini düşünün. Tabi ülkemizin geleceği sizlerin elinde olacak. Yarın sizlerin arasından, Valiler, Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri gibi değişik kademelerde insanlar çıkacak. Ben bu vesileyle sizleri, öğretmenlerinizi, idarecileri ve velileri tebrik ediyorum.” dedi.

 

İlimizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ve danışman öğretmenleri tebrik eden Kırıkkale Valisi Dr. M. İlker HAKTANKAÇMAZ, 1.Öğrencilere Fujitsu laptop 2.Öğrencilere Bisiklet 3.Öğrencilere Satranç takımı, öğrencilerin yarışma danışman öğretmenlerine dolma kalem ve Okul Müdürlerine, makamları için duvar saati hediye etmiştir.

 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi

Bana AB’yi Anlat İl Resim YarışmasıSonuçları

 

Yarışmaya 20 öğrencimiz katılmıştır. İlk 3 sıralama

 

 

1.

Nazar AYDOĞDU

7.Sınıf

Seher Vuslat Aytemiz Ortaokulu

2.

Vildan ÇETİN

7.Sınıf

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

3.

Mervenur EMREBAŞ

7.Sınıf

Yıldırım Beyazıt Ortaokulu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi

 

Bana AB’yi Anlat İl Slogan YarışmasıSonuçları

 

Yarışmaya 39 öğrencimiz katılmıştır. İlk 3 sıralama

 

1.

Arda MENŞUR

8.Sınıf

Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim Sanat Merkezi

2.

Abdülbaki ÇELTİK

8.Sınıf

Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim Sanat Merkezi

3.

Kenan İlber ERSAN

8.Sınıf

Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim Sanat Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi

 

Bana AB’yi Anlat İl Kısa Öykü YarışmasıSonuçları

 

Yarışmaya 7 öğrencimiz katılmıştır. İlk 3 sıralama

 

1.

Saadet ŞAHİNGÖZ

9.Sınıf

Beşir Atalay And. İmam hatip Lisesi

2.

Kübranur ŞENGÜL

9.Sınıf

Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi

3.

Döndü TAMKOÇ

9.Sınıf

Sulakyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi

 

  

 

 

 

13-07-201613-07-201613-07-201613-07-201613-07-201613-07-2016

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.