KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Yarişmaları Başlamıştır...

Öğrenciler AB değerlerini öğreniyor MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre; Türkiye ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığının faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 numaralı Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi, 26 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü bünyesinde uygulanıyor. Duyuruda projenin 24 ay süreceği ifade ediliyor.  Yapılan duyuruda; amacın, "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olduğu belirtiliyor.
Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Yarişmaları Başlamıştır...

Öğrenciler AB’yi öğreniyor

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, 81 ilde öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri amacıyla bir proje başlattı.  

 

 

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışması şeklinde üç kategoride öğrencilere yönelik yarışmalar başlattı.  Ayrıca “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasıyla da öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri teşvik ediliyor.  

 

Öğrenciler AB değerlerini öğreniyor

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre; Türkiye ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığının faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 numaralı Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi, 26 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü bünyesinde uygulanıyor. Duyuruda projenin 24 ay süreceği ifade ediliyor. 

Yapılan duyuruda; amacın, "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olduğu belirtiliyor.

 

Yarışma tüm illerde yapılacak

Bu kapsamda, "Bana AB´yi Anlat" resim yarışmasına 81 ilde yer alan  tüm ortaokulların 7. sınıf öğrencileri;

"Bana AB´yi Anlat" slogan yarışmasına tüm ortaokulların 8. sınıf öğrencileri;

"Bana AB´yi Anlat" kısa öykü yarışmasına tüm liselerin 9. sınıf öğrencileri katılabilecek.

“AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışması ise 21 pilot ilde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van) yer alan liselerin 10. sınıf öğrencilerine açık olacak.   

 

Dereceye girenlere AB gezisi

 

İl yarışmasında dereceye giren birinciler Ankara’da düzenlenecek Ödül Töreni’ne davet edilecek ve Türkiye çapında dereceye giren ilk 3 yarışmacı daha sonra belirlenecek bir Avrupa Birliği ülkesine çalışma gezisine gidecek.Söz konusu yarışmalara dair kategorilere göre ayrı ayrı hazırlanmış yönergeler, ilgili belgeler, duyurulara ve ayrıntılı bilgiye,projenin abyiogren.meb.gov.tr adresinin yanı sıra Bakanlığın  www.meb.gov.tr,  abdigm.meb.gov.tr adreslerinden ulaşılabilir. 

 

EKLER:

Bana AB’yi anlat resmi yazı

AB’yi öğreniyorum resmi yazı

Resim Yarışması başvuru formu

Bilgi Yarışması başvuru formu

Kısa öykü Yarışması başvuru formu

AB’yi öğreniyorum _bilgi_ yarışması _kitapçık

AB’yi öğreniyorum _öykü_  yarışması _kitapçık

AB’yi öğreniyorum _resim_  yarışması _kitapçık

 Gizlilik Beyanı

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - YENİ VALİLİK BİNASI 0(318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.