KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Destek Projesi Türkiye kapsamında; 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliğinin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmalarını amaçlayan  “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında 81 ilde “Bana AB’yi Anlat” Slogan, Resim ve Kısa Öykü yarışması ve 21 pilot ilde “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışması düzenlenmiştir. 
Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Ödül Töreni

   İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, “Kısa Öykü” dalında ilimizde dereceye giren Kırıkkale Anadolu Lisesi 9.sınıf Öğrencisi Fatma Aleyna Demirer’e yarışmaya katılımından dolayı, ilimizi tüm Türkiye’de temsil etmesi, ayrıca ilimizde birinci olması sebebiyle de teşekkür ederek il birincilik ödülü olarak dizüstü bilgisayar hediye etmiştir.

   Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN; “Avrupa Birliği ekonomik ve politik bir birliğin yanı sıra eğitime, araştırma-geliştirme çalışmalarına, bilim ve araştırmaya, kültürel entegrasyona oldukça fazla önem vermektedir. Kültürler arası bütünleşmeyi ve işbirliğini geliştirmek, çevre, özgürlük, adalet ve ortak pazar olgularının eşgüdümsel eylemleri arttırmak amacıyla, üyeler arası, Avrupa Birliği Programları ve Projeleri oluşturulmuştur. Bu yüzden ilimizden bu tür projelere ve yarışmalara katılımın öğrenciler üzerinde olumlu yönde katkı sağladığını dile getirerek bütün okullarımızdan bu tür çalışmaları beklediğini” ifade etmiştir.

   Desteklerinden ötürü, İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇETİN, Kırıkkale Anadolu Lisesi Okul Müdürü Türker Yurtsever ve “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” Projesinin İl Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz’a teşekkür etti.

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.