KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün yeni eğitim öğretim yılı mesajı..!

Milli Eğitim Müdürümüzün yeni eğitim öğretim yılı mesajı..!

Tüfekçi mesajında, "Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de eğitim öğretim bugün itibariyle başladı. Hepimize hayırlı olsun. 

Yeni bir eğitim öğretim yılının başındayız. Sevgide, umutta, başarıda  ve emekte iyi bir dönem olsun istiyoruz. Çünkü insanların değişimi insanla olur, insanın değişimi de eğitimle olur. Çocuğun  gelişimi doğrudan öğretmenin ilgisi ve sevgisi ile ortaya çıkar. Mutlu okullar ve mutlu çocuklar, mutlu öğretmenlerle inşa edilir.

Yaz tatilinin ardından okullarımızı yeniden neşelendirecek sevgili öğrencilerimize şimdiden "Hoş Geldiniz" diyor, gözlerinden öpüyorum. Eğitimde en büyük destekçilerimiz değerli öğretmen arkadaşlarımızın ve pek kıymetli velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutlar, sağlıklı huzurlu, birlik ve beraberliğimizin daim olduğu bir eğitim yılı geçirmemizi temenni ediyorum.

Bu yıl eğitim öğretim yılı itibariyle kent genelinde anaokullarında 2 bin 752 , ilkokullarda 14 bin 771, ortaokullarda 13 bin 815, ortaöğretimde 15 bin 589 olmak üzere toplamda 46 bin 927 öğrencimiz kendilerini dersliklerde bekleyen 4 bin 78 öğretmenimizle buluştu.

Bilindiği üzere geçen hafta içerisinde anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerimiz ilkokul heyecanını atlatmış, okullarında çeşitli aktivitelerle arkadaş edinerek artık bundan böyle okullu oldular. Bugünden itibaren eğitim öğretim süreci bakanlığımızın göndermiş olduğu müfredat programları doğrultusunda ilerleyecektir.

Eğitim, güvenli, mutlu, başarılı ve barış içinde huzurlu yarınların oluşturulmasında en büyük etkendir. Ahlaklı, saygılı, iyi yetişmiş, ülkesini, kendini ve dünyayı her yönüyle tanıyan, donanımlı, teknolojiyi iyi yönde kullanabilen, sevgi dolu nesiller yetiştirilmesi ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir.

Ailelerimiz ve devletimiz bu anlayış ışığında, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun bir biçimde yetişmeleri için maddi manevi bütün imkanlarını sonuna kadar kullanmaktadır. Bizler de devletimizden aldığımız güç, destek ve 2023 Eğitim Vizyonu ışığında, velilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte okul öncesinden kent merkezi, ilçelerimiz ve köy okullarımızdaki her kademede eğitim kalitesini daha da yükselterek ilimizi bir adım daha zirveye taşıyacak yerel ve ulusal projelerimizi hayata geçirmenin gayreti içerisinde olacağız. Bundan sonraki süreçte de okul idareleri, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek, çocuklarımızın bilgi, sevgi ve saygı çerçevesinde başarılı bir şekilde eğitim almaları, sosyal ve mutlu olmaları, hayata en güzel şekilde hazırlanmaları için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak adına adımlar atmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, zirvede olmak ve zirvede kalabilmektir.

Güçlü Türkiye'nin hedefleri düşünüldüğünde kaybedecek zamanımızın olmadığı açıktır. Şimdi tüm enerjimizi, eğitimde belirlediğimiz ve bundan sonraki süreçte de her kademede tam zamanlı yeni yol haritasını hayata geçirmek için harcama zamanıdır.

Velilerimizin en kıymetli emaneteninin sorumluluğunu üzerimize almış olduk. Bizler öğrencilerimizi bir anne baba hassasiyetiyle karşıladık. Anne baba hassasiyetiyle koruyacağımızı da taahhüt ettik. Tüm velilerimizin bu konuda gönülleri ferah olsun. 

Yaz tatili sürecinde, salgın tedbirlerine yönelik bütün hijyen kuralları çerçevesinde okullarımız hazırlandı ve bu konuda okullarımızda en ince ayrıntısına kadar çalışmalar yapıldı. Maskelerimiz hazır. Mesafe ile ilgili çocuklarımıza bilgiler verildi. Öğretmenlerimiz zaten çocukları çok özledi ve hazırlar. 

Bizler öğrencilerin okul koridorlarındaki seslerini çok özledik. Bugün itibariyle başladık ve heyecanlıyız. Velilerimiz heyecanlı, öğretmenlerimiz heyecanlı, öğrencilerimiz heyecanlı. Dolayısıyla güzel bir güne başladık. İnşallah güzel bir şekilde bu eğitim öğretim yılını tamamlamış oluruz. Hiçbir çocuğumuzun yüzünün gülücüğünde en ufak bir eksilme olmadan onlara karne sevincini yaşatalım istiyoruz.

Eğitim süreci boyunca her bir çocuğun göz pırıltısı, her bir öğretmenin heyecanı, her bir velinin teşekkür eden bakışı, bizim hızımıza hız katmaktadır. Yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlerimizin şefkati, heyecanı, özeni en büyük güvencemiz olacak. Öğrencilerimizin bir şey öğrenip keşfettiklerinde gözlerinde oluşan kıvılcımlar, geleceğimizi aydınlatan enerjimiz olacak. Velilerimizin desteği ile çocukların insanlığa ve topluma yararlı, vatanına ve milletine hayırlı olarak yetiştirilmesi bizleri daha da güçlü kılacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu ülkeyi ve çocukları emanet eden başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, fedakarca görevini ifa ederken şehitlik mertebesine ulaşan, gazilik unvanıyla şereflenen eğitim camiamızın aziz neferlerini ve tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla yad ediyorum. 

Okullarımızla buluşan 46 bin 927 öğrencimiz ve 4 bin 78 öğretmenimiz ile hep birlikte başladığımız 2021-2022 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiamıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize kolaylık ve başarılar diliyorum. Ayrıca tüm eğitim camiamızın ilköğretim haftalarını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Sağlıkla, huzurla güzel bir eğitim öğretim yılı geçirmek temennisiyle..." ifadelerini kullandı.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.