KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Tüfekçi´nin, 15 Temmuz Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Tüfekçi´nin, 15 Temmuz Mesajı

 

Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapıları Türklere açılmış, bu günkü Türkiye’nin temelleri atılmıştır. O günden bu yana dış güçler tarafından ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar bitmemiş, terör, savaş ve çeşitli kriz ortamları yaratılarak vatanımıza sahip olunmak istenmiştir.  Bin yıl önceki Türk Milleti’nin vatan kurma ve onu var etme anlayışı hiç eksilmeden devam etmiş, kahraman milletimiz düşman karşısında dik durmaya ant içmiştir.

15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti, ilk kez böylesine silahlı bir darbe teşebbüsüne sahne olmuştur. Dış güçler ile işbirliği yapan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elemanı olan vatan hainleri, demokrasi ve Cumhuriyet anlayışını hiçe sayarak devletimizi ve milletimizi parçalamak, ülkemizi yok etmek adına harekete geçmiştir. Kara gece olarak tarihe kazınan bu gecede Milletin Meclisi ve emniyet binalarımız bombalanmış, resmi kurumlarımız ele geçirilmeye çalışılmış, kelimenin tam anlamıyla katliam başlatılmış, darbecilere karşı koymaya çalışan masum sivil halkımız tanklarla ezilmiş, üzerlerine kurşun yağdırılmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlarca insanımız sokaklara dökülerek Türkiye’nin kaderini değiştirmiştir. O gece bütün Türkiye’de camilerimizden selalar okunmuş, milletimiz ülkesini korumaya davet edilmiştir. Aziz Milletimiz, birkaç saat içinde darbe ve işgale karşı bir devrim gerçekleştirmiş, tüm Dünya’ya  manevi gücünü göstermiş, her daim birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu ispatlamış, tarihte eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı yazmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle o gece canlarını hiçe sayarak meydanlara inip gövdelerini siper eden kardeşlerimizi, şehit ve gazi yakınlarımızı saygı ve hürmetle selamlıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyorum.

 

Yusuf Tüfekçi

Milli Eğitim Müdürü

 

15-07-201815-07-2018

 

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.