KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Tüfekçi, Basın Mensupları ile Buluştu

Milli Eğitim Müdürümüz Tüfekçi, Basın Mensupları ile Buluştu

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, ilimizdeki eğitim durumu hakkında bilgi verme ve basın mensupları ile tanışma adına Kırıkkale Öğretmenevi Toplantı Salonunda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Hüdaverdi Demir ve Nilgün Çelik, Şube Müdürümüz Ömer Kaldırım, Maarif Müfettişleri Başkanı Yaşar Erbek ile Özel Kalem Müdürü İsmail Çınar´da hazır bulundu.

Eylül ayında çalışmalarına başlayacakları "Eğitimde Yeni Vizyon, Kırıkkale Projesi" hakkında bilgi verip, eğitim verilerinden bahseden Tüfekçi, eğitim alanında geniş çaplı bir proje hazırlığında olduklarını ifade etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Tüfekçi: “Burada bir fizibilite çalışması yaptık, alanı taradık gördük. Önümüzdeki yıl için şu an bir proje hazırlığımız var, yeni bir atak içinde olacağız. İsmi, ‘Eğitimde yeni vizyon Kırıkkale’. Eylül ayında bir eğitim çalıştay gerçekleştireceğiz. Bu çalıştayda her alanla ilgili, okul öncesi masası, mesleki eğitim masası, kültürel sosyal etkinlikler masası, özel öğretim kurumları masası gibi eğitimle ilgili masalar oluşturacağız. Her bir masada örnek veriyorum mesleki eğitim masası diyelim, bu masada ilgili müdürlerimiz, sanayi teşekkülü ve odalardan temsilciler, üniversiteden akademisyen, belediyemizden temsilci, valiliğimizin ilgili birimlerinden temsilci, veli temsilcisi gibi temsilcilerimiz olacak. Bu masalar mevcut durumu ve varsa sorunlara çözüm önerileri üretecek. Ortaya çıkacak verilerden bir kitap oluşturacağız ve bu kitapları Bakanlığımıza, şehrin bürokratik kademelerindeki yöneticilere, çevre illerdeki ve yurt dışındaki Kırıkkaleli yöneticilere ve iş adamlarına göndereceğiz. Diyeceğiz ki biz eğitimde bu durumdayız, hedeflerimiz de şunlar. Bunun sonucunda da çalışmalarımıza başlayacağız ve gereken desteği isteyeceğiz” dedi.

Kırıkkaleli eğitimciler ve yöneticiler tarafından hazırlanan Kop SOGEP, Kop Okuyor, TANAP, TÜBİTAK 4006 ile Ulusal Ajans Projeleri üzerinde durarak eğitim projeleri için 4,5 milyon liralık destek alındığını belirten Tüfekçi, “Ulusal Ajans projelerine çok önem veriyoruz. Bizim öyle çocuklarımız var ki köyden şehre inmemiş, büyük şehirlerimizi görmemiş. Bu çocuklarımızı bindiriyoruz uçağa İngiltere’ye, Portekiz’e gönderiyoruz. Birçok öğretmenimiz belki yurt dışı görmemiş, bu vesileyle gidiyor. Aynı zamanda buradaki çocuklarımız ve öğretmenlerimizde gittikleri ülkenin eğitim sistemini yerinde inceliyorlar, okul ziyaretleri yapıyorlar. Birlikte etkinlikler yapıyorlar, karşılıklı çok güzel bir etkileşim ve eğitim iş birliği gerçekleşiyor” sözleriyle konuşmalarına son verdi.

 

Basın mensuplarımızın sorularının yanıtlanmasının ardından toplantı sona erdi.(09.05.2018)

09-05-201809-05-201809-05-2018

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.