KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi´nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tebrik Mesajı

 23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılmasıyla birlikte Türk halkının egemenliğinin kesin olarak ilân edildiği tarihtir. Bizler bağımsız yaşamaya ant içmiş ve bu uğurda canımızı feda etmeye razı gelmiş bir milletin cesur evlatlarıyız.
Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi´nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tebrik Mesajı

     1. Dünya Savaşı´ndan sonra topraklarımız yabancı devletler tarafından istila edilmiş, Türk halkı kendi vatanında yok sayılmaya başlanmıştır. Zafer sevinci ile gözleri hiç bir şeyi görmeyen istilacı güçler, bizim hür yaşama azmimizi hiç hesaba katmamıştır. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, milli bilincin yeniden uyanmasını sağlamak için harekete geçmiş, tarihimizde önemli yeri olan Erzurum ve Sivas Kongreleri ile milli birlik ve beraberliğin temellerini atmaya başlamıştır. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, meclisimizde alınan kararlar ve yürütülen Kurtuluş Savaşı neticesinde kazandığımız zafer ile milli benliğimiz ve yenilmez gücümüz tüm Dünyaya son kez ispat edilmiştir.

        Bu günün yapı taşı, geleceğimizin güvencesi sevgili çocuklar,

     Sizler, bizim ve bu ülkenin en değerli varlıkları olduğunuzu ve geleceğimizi şekillendirecek en büyük güç olduğunuzu unutmayınız. Türkiye’miz; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlerken, bu ilerleyişin en önündeki neferler, kendisini ülkesine ve milletine adamış olan yine sizler olacaksınız.

      Sevgili çocuklar, sizlerden beklentimiz çok çalışmanız, bilimi ve teknolojiyi takip etmeniz, sanata, spora ve kültüre yönelmeniz, yardımlaşma ve birliktelik değerlerinizi yitirmemeniz, atalarımız gibi ülkemizi ve bayrağımızı en değerli varlığınız olarak görüp sonsuza kadar yaşatmaya ant içmenizdir.

    Bu duygularla, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm devlet büyüklerimizi, bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi,  gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızla birlikte bütün Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 98. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

                                                                                                                                                 Yusuf TÜFEKÇİ

                                                                                                                                       Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.