KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf TÜFEKÇİ’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılmasıyla birlikte Türk halkının egemenliğinin kesin olarak ilân edildiği tarihtir. 1.Dünya Savaşı´ndan sonra topraklarımız işgalci güçler tarafından paylaşılmaya başlanmış, Türk halkı yüzlerce yıldır yaşadığı, vatan edindiği  topraklarda etkisiz bırakılmaya çalışılmıştır. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, vatanımızı düşmandan arındırmak, milli bilincin yeniden uyanmasını sağlamak için harekete geçmiş, Erzurum ve Sivas Kongreleri ile milli birlik ve beraberliğin temellerini atmaya başlamıştır. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, meclisimizde alınan kararlar ve yürütülen Kurtuluş Savaşı neticesinde kazandığımız zafer ile Türk milletinin inancı, azmi, milli benliği ve yenilmez gücü tüm Dünyaya son kez ispat edilmiştir.

Bu gün, 99 yıldır, Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a kadar her türlü zorlu şartlara göğüs germiş, geçirdiği tüm zorluklara rağmen “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” düsturundan bir adım geri atmamış Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin doğduğu gündür.

Bu ülkenin teminatı, bu vatanın geleceğine ait anahtarların sahipleri Sevgili Çocuklar,

Bizler bağımsız yaşamayı ilke edinmiş ve bu uğurda canımızı feda etmeye ant içmiş cesur bir milletin kararlı evlatlarıyız. Bizim ve bu ülkenin en değerli varlıkları olduğunuzu ve geleceğimizi şekillendirecek en büyük gücün sizler olduğunuzu unutmayınız. Türkiye’miz; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlerken, bu ilerleyişin meşalesinin taşınması, tüm insanlığın ortak amacı olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, bilimin ve teknolojinin gelişmesi, ülkemizin ve bayrağımızın sonsuza kadar yaşaması, en iyi şekilde yetiştirdiğimiz çocuklarımızın sayesinde olacaktır.     

                Bu duygularla, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm devlet büyüklerimizi, bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi,  gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Ellerinde Türk Bayrakları ile bu anlamlı günü sevinçle karşılayan evlatlarımızla birlikte bütün Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 99. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                                                                      Yusuf TÜFEKÇİ

                                                                                                                                    Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.