KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, YKS´ye (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Girecek Adaylar İçin Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, YKS´ye (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Girecek Adaylar İçin Mesaj Yayımladı

Geleceğimizin Yapı Taşı Sevgili Gençler,

 

 Sonucu ister istediğiniz gibi olsun ister olmasın her sınav geleceğinizi belirleyen yolun bir parçasıdır. Önemli olan bu yoldaki parçaları doğru birleştirmek, karşılaştığınız durumları fırsata çevirmek, geçmişten ders alarak geleceğe emin adımlar atmaktır. Her zaman olumlu düşünmeye ve hayata gülümseyerek bakmaya önem veriniz. Ben sizlere güveniyorum. Sizler de  kendinize  güvendiğiniz sürece her engeli aşacağınıza inanıyorum.

 

 Kıymetli Anneler ve Babalar,

Her zaman çocuğunuzun iyiliğini düşündüğünüzü ve bunun için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadığınızı biliyoruz. Ancak sınava girecek ve geleceğine yön verecek çocuklarınız. Onların bir üniversiteye gitmek, bir meslek edinmek gibi hedefleri  ya da geleceğe dair farklı hayalleri olabilir. Elinizden geleni yaptığınıza inanıyorsanız  gençlerin kararlarına saygı duymanız, bilgi ve deneyimlere güvenmeniz  gerekir. Panik yapmadan, ne olursa olsun yanındayız mesajını vererek ve sevdiğinizi belli ederek çocuklarınızın sınava girmesini sağlarsanız büyük başarıları elde edileceklerdir unutmayın.

 

Saygıdeğer meslektaşlarım,

 

 Hiç bir hayat ve başarı serüveni tek başına gerçekleşmez. Deneyimleriniz, bilgileriniz, olaylara bakış açınız, duruşunuz ile  gençlerimizin bu zamana kadar hayat yolculuklarında onlara yol arkadaşı, hedeflerimizi gerçekleştirmede bizlere en büyük destek oldunuz.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle sınava hazırlanma sürecinde öğrencilerimizi büyük bir emek ve fedakarlık ile hayata hazırlayan ve onlara destek veren ailelerimize; başarıyı hedefleyerek bilgi birikimlerini öğrencilerimize aktaran, özveri ile çalışan öğretmenlerimize teşekkür ederim.

 

 YKS´ye girecek tüm gençlerimize gönüllerinin arzuladığı gibi güzel bir sınav geçirmelerini temenni ederek, başarılar dilerim.

 

                                                               Yusuf Tüfekçi

                                                             Milli Eğitim Müdürü       

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.