KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 100. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, meclisimizde alınan kararlar ve yürütülen Kurtuluş Savaşı neticesinde kazandığımız zafer ile Türk milletinin inancı, azmi, milli benliği ve yenilmez gücü tüm Dünyaya son kez ispat edilmiştir.

    Bu gün, kurulduğu günden bu yana ne şartlarda olursa olsun "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" düsturundan bir adım geri atmayan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin doğduğu günün 100. yılıdır.

      Bu ülkenin teminatı, bu vatanın geleceğine ait anahtarların sahipleri Sevgili Çocuklar,

    Bu yıl tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle bayramınızı meydanlarda coşku ile kutlayamamanın burukluğunu hep beraber yaşamaktayız. Ancak hiç bir şey bizim bu manevi duyguyu hissetmemize ve nerde olursak olalım bayramımızı kutlamamıza engel olamayacak biliyorum. 

    Sizlerin, Türkiye'yi bugünkü seviyeye getiren atalarımızın yürüdüğü yollardan yürüyeceğinize, bayrağımızın sonsuza kadar yaşaması için çaba sarf edeceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza, bilimin ve teknolojinin gelişmesine katkı sağlayacağınıza, dürüst, ilkeli ve çalışkan olacağınıza inancımız tamdır. 

            Bu duygularla, 23 Nisan'ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm devlet büyüklerimizi, bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

     Evlerinde bu anlamlı günü sevinçle karşılayan evlatlarımızla birlikte bütün Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. Yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

                                             Yusuf TÜFEKÇİ 

                                           Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.