KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, İlimizdeki Çeşitli İşletmelerin Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, İlimizdeki Çeşitli İşletmelerin Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Tüfekçi, 17 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilimizdeki çeşitli işletmelerin temsilcileri ile bir araya gelerek, bir toplantı düzenledi. 

Toplantıya,Tüfekçi' nin yanı sıra Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Yaşar Gürsoy, Okul Müdürü Bilgin Cankar ile sektör temsilcileri katıldı.

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, eğitimde son bir yılda önemli mesafeler katettiklerini belirterek, bu başarı ve gayretin daha da artırılacağını söyledi.

Öğrencilerin işletmelerde beceri yönünden önemli kazanımlar elde ettiğini belirten Tüfekçi, "Öğrencilerimizin yetiştirilmesine katkısı olan tüm sektörlerimizin, işyerlerimizin temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Hep birlikte bu çocukların yetiştirilmesine destek veriyorlar. Öğrenciler bu sayede ileride yapacakları mesleklerini daha şimdiden uygulayarak öğrenme fırsatı buluyor." dedi.

Kırıkkale'nin her geçen gün akademik alanda, sosyal ve kültürel alanda çok iyiye doğru gittiğini hatırlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Bu sene başarıyı artırma projeleri başlattık ve arı gibi çalışıyoruz. Kamuoyunun eğitimde pozitif düşünmesi bizim için çok önemli. Geçen yıldan bu yıla ekip arkadaşlarımızın özverileri ve öğretmenlerimizin gayreti ile çok güzel gelişmeler sağlamış olduk. Kırıkkale, hem akademik anlamda, hem sosyal, hem de kültürel alanda çok iyiye doğru gidiyor. Hızlı bir yükseliş var. Arkadaşlarımızla birlikte hep alanlardayız, okullardayız öğretmen ve öğrencilerimizin yanındayız. Bu şehirde eğitim konuşulsun istiyorum. Bu nedenle her gün okullarımızdayız. Bizim yerimiz öğrencilerin olduğu yerlerdir. Öğretmen arkadaşlarımızla sürekli temas halindeyiz. Kilim dokur gibi eğitimi dokumalıyız. Kilim dokur gibi öğrencileri işlemeliyiz. Özellikle projelerle öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini artırmalıyız. Bu projeler sayesinde öğrencilerin ufukları da yeşermektedir. Teknolojiyi daha yakından yakalayan gençler yetiştirmeliyiz."

Okul Müdürü Bilgin Cankar ise,okullarının hazırlamış oldukları Asansör Sistemlerinin Bakım ve Onarımı" projesi hakkında bilgi vererek, öğrencilerin Almanya'da alacakları uygulamalı ve teorik eğitimleri sayesinde ileride yapacakları mesleklerle ilgili çok önemli kazanımlar elde edeceklerini söyledi.

Projenin 25 bin 838 Euro olduğunu belirten Okul Müdürü Cankar, "10 öğrencimiz, görevli 2 öğretmenimizle birlikte Almanya'nın Heidelberg şehrinde 19 gün eğitim görecekler. 2 farklı tarihte gidecek olan öğrencilerimizin ilk kafile yolculuğu 19 Ocak 2020 tarihinde olacak. Erasmus kapsamında yapılan proje sayesinde öğrencilerimiz, farklı bir ülkede uygulamalı ve teorik eğitim almış olacaklar." dedi.

 

 

26-09-201926-09-201926-09-201926-09-2019

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.