KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ebediyete İntikal Edişinin 80. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ebediyete İntikal Edişinin 80. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

             Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal etmesi Türk ulusunu derinden etkilemiştir. Dünya liderlerinin O'nun ölümüyle yaptıkları açıklamalarda O'nun bir dahi ve büyük devlet adamı olduğu, bütün bir tarihin seyrini değiştirdiği, diğer dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmalar yapmış olduğu dile getirilmiştir.

            Atatürk, Türk Milletini bir araya getirmiş, Milli Mücadeleye yön vermiş, milleti ile birlikte "Ya İstiklal Ya Ölüm" diyerek, büyük zaferin kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti´nin kurulmasında liderlik yapmıştır.

            Atatürk´ün yaptığı çalışmaların devamında Türkiye´yi bilimde, teknolojide, sanatta, sporda, ekonomide ileri taşımalı, birlik ve beraberlik içerisinde olarak  iyi insan, iyi vatandaş olmanın mücadelesini vermeliyiz.

            Ata´yı anma ve anlama konusunda 10 Kasım önemli bir gündür. Bu günde  vatanımızı bizlere emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını, tüm devlet büyüklerimizi, şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

                                                                                                 Yusuf TÜFEKÇİ

                                                                                             Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.