KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

Üreten, mutlu, huzurlu ve başarılı bir toplum oluşturmanın en önemli şartı, bütün bireylerin eşit olduğunu kabul etmek ve günlük hayatta herkesin birbirine saygı göstererek yaşamalarını sağlamaktır. 

"Fırsat verildiği sürece engelli olmak üretime ve eğitime engel değildir" ve "Eğitim Her Engeli Aşar" ilkelerinden hareket ile engelli bireylerimizin eğitimi için gerekli ortamları hazırlamak, üreten ve verimli insanlar olmalarını sağlamak, fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunmak, yaşamlarını kolaylaştırmak, yaşadıkları sorunlara çözümler üretmek, toplumsallaşmalarını sağlamak, hayata hazırlamak, onlara her anlamda destek vermek ve bunun yanında toplumu bilinçlendirmek eğitimin hedefi biz eğitimcilerinde görevidir.

Bu vesile ile bütün engelli özel öğrencilerimizin, velilerimizin ve personelimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, aileleri ve sevdikleri ile birlikte mutlu, sağlıklı ve başarılı bir yaşam sürmelerini temenni ediyor, saygılar sunuyorum  

                             Yusuf Tüfekçi 

                     Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.