KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

Tarihi boyunca esaret görmeyen Türk Milletinin Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yeniden şahlanması ile başlatılan Milli Mücadele'nin zaferle neticelenmesi ve ardından milli egemenliğe dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, tarihte takdir ile sözü edilen bir başarıdır.

        Bu tarihi gün,  demokratik şekilde yönetilen ülkemizin vazgeçilmez ve bozulmaz simgesidir.

Bu gün, hür irademizi korumak için birlik olacağımızı, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetleneceğimizi hatırladığımız gündür.

          Cumhuriyetimizi yaşatmak için yapabileceğimiz en büyük şey, çocuklarımızın ve gençlerimizin tarihi ve atalarını unutmamasını sağlamak,  bilim, sanat, spor ve manevi değerler çerçevesinde eğitilmesi için çaba sarf etmek olacaktır. Bizlere emanet edilen Cumhuriyeti ve vatanımızı, sonsuza kadar yaşatıp daha da ileriye götüreceğimize söz veriyoruz.

           Bu anlamlı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, devlet büyüklerimizi, yakın zamanda kaybettiğimiz acısı yüreğimizde çok taze olan Mehmetçiklerimiz ile ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerle kutluyoruz.

                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                      Yusuf Tüfekçi

                                                                                                                                 Milli Eğitim Müdürü

 

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.