KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

          Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve Türk milletinin birbirleriyle kenetlenmesiyle yürütülen Milli Mücadele’nin zaferle neticelenmesi ve ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, tarihte ender görülen bir başarıdır. Bu uğurda birçok şehit verilmiş, pek çok kişi gazi olmuş, iç ve dış düşmanlarla mücadele edilerek türlü sıkıntılar çekilmiştir. Tüm bu uğraşlardan sonra cumhuriyet yönetimi kurulmuş ve bu günlere dek gelinmiştir.

          Demokratik ülkemizin vazgeçilmez ve bozulmaz simgesi olan bu tarihi gün, birlik olacağımızı, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetleneceğimizi hatırladığımız bir gündür.

          Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim, sanat, spor ve manevi değerler çerçevesinde eğitilmesi olacaktır. Bizlere emanet edilen Cumhuriyeti ve yurdumuzu sonsuza kadar yaşatıp daha da ileriye götüreceğimize söz veriyoruz.

           Bu anlamlı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, devlet büyüklerimizi, yakın zamanda kaybettiğimiz acısı yüreğimizde çok taze olan Mehmetçiklerimiz ile ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerle kutluyoruz.

                                                                                                                                      Yusuf Tüfekçi
                                                                                                                                 Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.