KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

Dünyanın en kutsal vazifesini yapan değerli öğretmenlerim,

Öğretmen, geleceğe yön veren bir rehber, bir ruh mühendisi, bir sanatçıdır. Çocukların hayata hazırlanmasında, dünyanın şekillenmesinde, huzurun, barışın ve refahın sağlanmasında en önemli etkendir.
“2023 Eğitim Vizyonu” ile hedefimiz, çocukları sadece akademik anlamda başarılı kılmak değil, bilimsel, sosyal ve kültürel anlamda da ileriye götürmek, farklı olmalarını sağlamaktır. 
Yeni nesillerin vatanını seven, saygılı, ahlaklı, milli ve manevi değerlere önem veren bireyler olarak yetişmeleri için bütün varlığınızla çalışacağınıza, ülkemizi ve dünyamızı geliştirip güzelleştireceğinize yürekten inanıyorum.

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bu nedenle Türkiye’de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 
Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmen M. Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Görevi başında bulunan öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diliyor, öğrencilerimiz ve geleceğimiz için göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
                                                                                                  Yusuf Tüfekçi 
                                                                                            Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.