KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

Eğitime ve öğrenciye yapılan yatırımın ülkemizin hatta dünyanın geleceğine katkı sağladığı bilinciyle 2019-2020 eğitim öğretim yılına başladık ve 1. Dönemi sorunsuz bir şekilde okul ortamında tamamladık. 

Ancak Koronavirüsün (Covid?19) dünyaya yayılarak pandemiye dönüşmesi ve ülkemizde ilk vakanın görülmesiyle birlikte virüsün yayılmasını kısıtlamak için tüm kademelerdeki okulların kapatılması kararı alındı. Çocukların eğitimden uzak kalmaması için öğretmenlerin ve öğrencilerin etkileşim hâlinde olmalarına ve birlikte çalışabilmelerine imkân sunan TRT EBA TV programları, çeşitli e-öğrenme platformları veya sosyal medya platformları aracılığıyla dersler uzaktan eğitimler şeklinde sürdürüldü. 

Gerek yüz yüze eğitimin olduğu dönemlerde gerekse uzaktan eğitim sürecinde Milli Eğitim Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu ışığında 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin bilişsel, fiziksel ve ruhsal olarak gelişmelerini, topluma ve ülkemize faydalı bireyler olmalarını sağlayabilmek için müdürlüğümüz, yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz olarak özveri ile çalıştık. 

Etkili ve verimli bir yılın ardından ilimiz genelinde; 

Temel eğitimde 211 okulumuzda 1.870 derslikte 33.953 öğrencimiz, orta öğretimde 61 okulda 973 derslikte 14.137 öğrencimiz olmak üzere toplamda 272 okulumuzda 2.843 derslikte 48.090 öğrencimiz örgün eğitimde ilk defa elektronik ortam üzerinden karne alma heyecanını yaşadılar. 

Kıymetli Öğretmenlerim, 

Yüz yüze ve online olarak yapmış olduğunuz bütün çalışmalar ilimize farklı başarılar getirmiş, hedeflediğimiz yerlere yaklaşmamızı sağlamıştır. Gerek müdürlüğümüz tarafından hazırlanan projeleri gerçekleştirmeniz gerekse bireysel projeler üreterek eğitime destek verdiğiniz ve farklı bakış açısı sunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gelecek yılda hep birlikte, sağlıklı ve mutlu bir şekilde güzel çalışmalara imza atacağımızı, ilimizi daha iyi yerlere ulaştıracağımızı umut ediyor, iyi tatiller diliyorum. 

Saygıdeğer Veliler, 

Eğitimin dijital ortamda yapılmasıyla birlikte sizlere çok önemli roller düştü. Sizler, uzaktan eğitim sürecinde okulu ev ortamına taşıdınız, öğretmenlerin evlerdeki yüzü, gözü ve kulağı oldunuz. Öğrencilerimize evinizin her köşesinde etkili öğrenme ortamının sağlanması ve gerekli olan materyallerin hazırlanması hususunda elinizden geleni sonuna kadar yaptınız. Çocukları evde verimli ve aktif vakit geçirmeye yönlendirdiniz. Hem psikolojik hem de akademik olarak bu sürecin en iyi şekilde atlatılması için özveri ile çalıştınız. Hepinizi tebrik ediyor, saygılar sunuyorum. 

Sevgili Öğrenciler, 

İkinci dönem sizlerden uzak kaldık ve sizleri çok özledik. Umarım ülke olarak bu salgını bir an önce atlatır, okullar açıldığı zaman sizlere kavuşuruz. Tatil boyunca oyun oynamanız, gezmeniz hakkınız ancak sosyal mesafe kurallarına uymanız ve maske takmanız gerektiğini unutmayınız. Hepinize iyi tatiller ve sağlıklı günler diliyorum.  

 

                                                                                                                                        Yusuf TÜFEKÇİ

                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.