KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılının Başlaması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılının Başlaması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar

          2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de yarın başlayacak. Kırıkkale genelinde 22' i okul öncesi, 80'sı ilkokul, 77'si ortaokul, 67'u lise ve dengi okul olmak üzere  toplam  246 okulumuz bulunmaktadır. İlimizde Okul Öncesi 3.820,İlkokul 14.000, Ortaokul 16.139, Lise ve dengi okullarımızda 19.018 olmak üzere toplam 53.629 öğrencimiz bulunmaktadır. Yaz tatilinin ardından okullarımızı dolduracak sevgili öğrencilerimize şimdiden "Hoş Geldiniz" diyor, gözlerinden öpüyorum.           

Ayrıca değerli öğretmen arkadaşlarımızın ve pek kıymetli velilerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutlar, sağlıklı huzurlu, birlik ve beraberliğimizin daim olduğu bir eğitim yılını geçirmelerini temenni ederim.           

            Eğitim, güvenli, mutlu, başarılı ve barış içinde huzurlu yarınların oluşturulmasında en büyük etkendir. Ahlaklı, saygılı, iyi yetişmiş, ülkesini, kendini ve dünyayı her yönüyle tanıyan, donanımlı, teknolojiyi iyi yönde kullanabilen, sevgi dolu nesiller yetiştirilmesi ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Ailelerimiz ve Devletimizde bu anlayış ışığında, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun bir biçimde yetişmeleri için maddi manevi bütün imkanlarını sonuna kadar kullanmaktadır. Bizlerde devletimizden aldığımız güç, destek ve 2023 Eğitim Vizyonu ışığında, velilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte okul öncesinden itibaren her kademede eğitim kalitesini daha da yükselterek ilimizi bir adım daha öne taşıyacak yerel ve ulusal projelerimizi hayata geçirmenin gayreti içerisinde olduk. Bundan sonraki süreçte de idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek, çocuklarımızın bilgi, sevgi ve saygı çerçevesinde başarılı bir şekilde eğitim almaları, sosyal ve mutlu olmaları, hayata en güzel şekilde hazırlanmaları için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak adına adımlar atmaya devam edeceğiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu ülkeyi ve çocukları emanet eden başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, fedakarca görevini ifa ederken şehitlik mertebesine ulaşan, gazilik unvanıyla şereflenen eğitim camiamızın aziz neferlerini ve tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla yad ediyorum. Verimli, sağlıklı, keyifli bir yıl geçirmek umuduyla, yeni eğitim-öğretim yılımız hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını diliyorum.

 

                                                                                  Yusuf Tüfekçi

                                                                              Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.