KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının 1. Döneminin Sona Ermesi Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının 1. Döneminin Sona Ermesi Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

2019-2020 Öğretim Yılı 1. yarıyılında il genelinde; Okul öncesinde 57 okulumuzda 4.409, Temel Eğitimde 154 okulumuzda 29.544 Orta Öğretimde 61 okulda 14.137 öğrenci olmak üzere toplamda 272 okul/kurumuzda 48. 090 öğrencimiz örgün eğitimde birinci yarıyılı tamamlamış olup karne alacaklardır. Onlarla birlikte karne heyecanını yaşıyor, öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

Saygıdeğer Öğretmenlerim, Meslektaşlarım,

Öğrencilerinizin vatanını seven, saygılı, ahlaklı, milli ve manevi değerlere önem veren bireyler olarak yetişmeleri ve Bakanlığımızın Güçlü Yarınlar adına 2023 Eğitim Vizyonunu gerçekleştirmek adına bütün varlığınızla özverili bir şekilde çalıştığınızı gerek okul ziyaretlerim gerekse ilimizin kazandığı başarılar neticesinde görüyor ve daha iyi çalışmalar yapacağınıza inanıyorum.

Bu konuda hepinize çok teşekkür ediyor, dinleneceğiniz ve eğleneceğiniz güzel bir tatil diliyorum.

Kıymetli Veliler,

Okulu, sadece bilginin edinildiği bir kurum olarak görmek doğru değildir. Okul çocuğun, aile ortamından başka  çevresi ile uyum becerileri geliştireceği, kendi farklılıklarını tanıyacağı, toplu yaşama kurallarını uygulayacağı,  sorumluluk duygusu kazanacağı, vatan ve bayrak kavramlarını benimseyip iyi birer vatandaş olacakları, hak ve özgürlük sınırlarını öğrenecekleri sosyal bir ortamdır.

Bu nedenle çocuklarımızı, zekâ gibi yeteneklerini ön plana çıkararak, başka çocuklarla kıyaslayarak ve olumsuz davranışlarını dile getirerek değil en başta onlara iyi örnek olarak, gösterdikleri gayreti takdir ederek, olaylara olumlu bakış açılarını destekleyerek, sosyal ilişkilerini güçlendirerek ve sorun çözme becerilerini geliştirerek, onların da duyguları olduğunu unutmadan sevgi ve saygıyla yaklaşarak hareket etmeliyiz.

Tatilde çocukları ders çalışmaya zorlamak değil, arkadaşları ve akrabaları ile vakit geçirmelerini, enerjilerini atacakları aktivitelerde bulunmalarını sağlamak ikinci döneme en iyi hazırlık olacaktır.

Hepinize saygılar sunuyor, çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel ve keyifli vakitler diliyorum.

Sevgili Öğrenciler, 

Bu dönem her biriniz okula gelip örnek davranışlar sergilediniz. Bilgi edinmek, kendinizi geliştirmek ve iyi bir insan olmak adına büyük emek verdiniz. Göstermiş olduğunuz gayretiniz ve elde ettiğiniz başarılarınızdan dolayı kutluyorum.

Dönem bitti ve hepiniz sergilediğiniz performans sonucunda karneler aldınız. Bu karnelerin, başarıya ulaşmak için yapmış olduğunuz planınızın göstergesi olduğunu unutmayın. İstemediğiniz gibi bir sonuca ulaşmamışsanız planlarınızı gözden geçirip eksikliklerinizi gidermeniz, disiplinli çalışma ilkesini benimsemeniz gerekmektedir. 

Tatilinizi verimli ve eğlenceli geçirmeniz için Bakanlığımızın sizlerin seviyelerine göre düzenlediği "15 Tatilde 5 Deneyim" tatil görevini yerine getirmenin yanında tatil boyunca dinlenin, oyun oynayın, aileniz ve arkadaşlarınız ile güzel vakit geçirin, spor yapın, yeteneğinizin olduğu ve sevdiğiniz sosyal kurslara gidin ve bol bol kitap okuyun.

Hepinize iyi tatiller diliyorum.

                                                  Yusuf TÜFEKÇİ

                                              Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.