KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve Milli Mücadelenin başladığı tarihtir. 

 

Vatanın huzurunun ve geleceğinin, genç nesillerin azmine, zekasına, anlayışına, çalışkanlığına ve enerjisine bağlı olduğu o günlerde daha iyi anlaşılmıştır. 

 

Sevgili Gençler,

 

İçinde bulunduğumuz salgın, savaş, terör saldırıları, krizler, mülteci sorunuyla dolu bir Dünyaya rağmen sizler gençliğinizin verdiği enerji ve umutla daima önünüze bakmalı, bilime gönül vererek her zamankinden daha fazla çalışmalı, yılmadan gayret göstermeli, çok yönlü düşünmeli ve düşündüklerinizi üretmeyi başaran, insanları seven, kimseyi ötekileştirmeyen, şiddetten uzak, çevresini koruyan, sevgi ve saygı dolu insanlar olmalısınız.  

 

Karanlık ve kötü günleri yeniden yaşamamak, ülkemizi daha iyi yerlere getirmek adına gençlere değer vererek, onları ahlaklı, çalışkan, vatansever, kişilikli, özverili, iradeli ve duyarlı bireyler olarak yetiştirmek bizim en büyük hedefimizdir. 

 

Bu inanç ve umut ile geleceğimizin emanetçileri gençlerimizin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anarım.

 

                    Yusuf TÜFEKÇİ

                Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.