KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

 

Bir destanın yıldönümünde aziz şehitlerimizi saygı ve sevgiyle anıyorum. 

18 Mart Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin seyri üzerinde Türk Milleti, mühim bir rol oynamıştır. 

Çanakkale Zaferi, Millet olma bilincinin perçinleşmesi, Kurtuluş Savaşı´nın kazanılmasına zemin hazırlanması, sabrın ve azmin mücadelesi olması açısından çok önemlidir. Bu nedenle üzerinden bir asır geçse de içeriği ve sonucu bakımdan ders çıkartılması ve örnek alınması gereken tarihi bir olay olarak Türk Ulusu’na ve Dünya Milletlerine eşsiz bir kılavuz olmuş, olmaya da devam edecektir. 

Geleceğimizi inşa edecek olan nesillerimizin de, bizlere binbir zorluk ve mücadele ile emanet edilen bu eşsiz vatana, geçmişini ve atalarını örnek alarak aynı ruh, heyecan, inanç, sevgi ve bağlılıkla sahip çıkacaklarına olan inancım sonsuzdur.

Bu vesile ile mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek bir ulusun kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, Çanakkale Şehitlerimizi ve bugüne dek vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah´tan rahmet diliyorum.

                                  Yusuf TÜFEKÇİ 

                             Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.