KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Tüfekçi, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

 

 İstiklal Marşının kabul edildiği dönem olan Kurtuluş Savaşı dönemlerinde çoğu yerinin işgal altında olduğu ülkemiz, her türlü olumsuz koşullara ve imkansızlıklara rağmen düşmandan temizlenmiş ve bu günlerin temeli atılmıştır. 

O vakitlerdeki milletimizin Milli mücadele ruhu, bağımsızlık ideali, vatan sevgisi, azmi, cesareti, inancı, kahramanlığı, birlik ve beraberliği en güçlü ve anlamlı olarak Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı´mızın mısralarında kaleme alınmıştır. 

Bütün dizelerini gururla okuduğumuz ve o günleri hatırladığımız bu anlamlı ve eşsiz Marşımız, milli birlik ve beraberlik duygularımızı her daim canlı tutmuş, milletimize güç vermiştir.

Bu duygularla İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde kabulünün 98´inci yıl dönümünü kutluyor; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. 

Yusuf TÜFEKÇİ 

Milli Eğitim Müdürü

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.