KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi'nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi'nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 

Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümü.

Atatürk'ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıl dönümünde herkese düşen en büyük görev; Atatürk`ü ve en büyük eseri Cumhuriyet`i anlamak, Cumhuriyet`in değerlerini her şartta korumak, Türkiye`yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

''Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.'' sözünün ebedi bekçileri olarak Cumhuriyet'i yaşayacak ve yaşatacağız.

Şöyle diyordu Mustafa Kemal,

''İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ideal için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!''

Onun aziz hatırasını bir kez daha saygıyla, muhabbetle yad ediyoruz.

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.