KIRIKKALE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, "Öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamalıyız"

Öğrencilerin eğitim öğretime başladığı tarihten itibaren her geçen gün önemli kazanımlar elde ettiklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, öğretmenlerin her düzeydeki öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamaları gerektiğini söyledi.
Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi,

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi, okullardaki tüm kademelerde yüz yüze eğitim öğretime geçilmesinin ardından denetim ve incelemelerine de devam ediyor.

Tüfekçi, ziyaretler kapsamında Leyla-İsa Aktuğ İlk ve Ortaokulu, Bahşılı Barbaros İlkokulu ile Hacılar Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Tüfekçi, ziyaretlerinde öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek okul idarelerinden okullardaki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Öğretmenlerle düzenlediği toplantıda konuşan Tüfekçi, "Çok değerli meslektaşlarım öncelikle çalışmalarınızda gerek sizlere ve gerekse diğer tüm okullarımızdaki öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Öğrencilerimizle tekrar buluştunuz ve onları geleceğe hazırlamak için eğitim öğretime başladınız. Bu gayretleriniz sayesinde her düzeydeki çocuklarımızın eğitim öğretimlerine önemli düzeyde katkılarınızın olduğunu belirtmek isterim." dedi.

Okul ziyaretlerine okullar açılmadan önce başladıklarını hatırlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:

"Bildiğiniz üzere öğrencilerimizi eğitim öğretimle, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla yeniden buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ziyaretlerimizde gördük ki, okullarımızda özellikle salgın tedbirlerine yönelik önlemler alınarak eğitim öğretim devam ediyor. Öğrencilerimiz öğretmenleri rehberliğinde müfredat konularında yer alan derslere ait konuları her geçen gün ilerleyerek bu şekilde öğrenim süreci devam ediyor. Eğitim yüz yüze olduğu için öğrenme süreci de oldukça etkili oluyor. Her kademede uygulanan farklı müfredat konuları, öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında önemli bir katkı sağlıyor. Okullarımızda derslerin yanı sıra çeşitli sportif etkinlikler ve beceri dersleri de öğrencilerde ayrı bir kazanım sağlamış oluyor. Bu nedenle bakanlığımızın belirlediği eğitim müfredatları ve alınan kararlar doğrultusunda çocuklarımızı geliştirelim. Onların girişimci bir kişiliğe sahip olmaları için teorik ve beceri ile ilgili gelişimlerine katkı sağlamaya gayret gösterelim. Onların bizlere emanet olduğunu unutmayalım. Bizler eğitimciyiz ve çocuklarımız için lider konumundayız. Gerekli hassasiyeti fazlasıyla gösterelim. Her bir öğrencinin dünyasına ışık tutmayı sakın ihmal etmeyelim."

Tüfekçi, ziyaret ettiği okullarda dersliklerin yanı sıra diğer sosyal mekanlar ile okul bahçelerinde denetim ve incelemelerin ardından öğrencilerin sportif etkinliklerine de katıldı.

Tüfekçi, kent genelindeki diğer kademelerdeki okullara yönelik denetim ve incelemelerin bundan sonraki süreçlerde de zaman zaman devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

16-09-202116-09-202116-09-202116-09-202116-09-202116-09-2021

Fabrikalar Mah. Ulubatlı Hasan Cad. B Blok No39 71100 Merkez/KIRIKKALE - Valilik Binası 0 (318) 224 61 04 / 224 61 06 / 224 61 07 / 224 61 08 / 222 01 33 / 222 01 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.